ZONGULDAK – Özhaseki: “Bu ülkede adeta sessiz ayrımsız devrimi yaşattık”

DOĞRU Fırka Umumi Başbuğ Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Şehirlerin kalkınmasında bildirme esas umde; şehirlerin geleceği, o şehirde hayat dolu yerel yöneticilerin ufuklarıyla akıllıcasına orantılıdır.” dedi.

Zonguldak’ta benzeri otelde planlı DÜRÜST Fırka Evcil Yönetimler Başkanlığı İstişare Toplantısı’nda mütekellim Özhaseki, Bartın’ın Amasra ilçesinde beyaz zehir ocağında meydana gelen patlamada hayatını kaybedenlere Cenabıhak’tan yağmur, yakınlarına esas sağlığı diledi. Özhaseki, katılımcılardan patlamada yaşamını yitirenler için Fatiha suresini okumalarını istedi.

Dua edilmesinin ardından konuşmasına bitmeme fail Özhaseki, şehirlerin ömürlerinin devletlerinkine oranla henüz tafsilatlı olduğunu söyledi. Özhaseki, herif ilişkilerinin, medeniyetin ve hoşgörünün şehirlerde geliştiğini dile getirerek şöyle bitmeme etti:

“İnsan, adeta şehirleri kurduğu yerde kendisi üstelik bir disiplinden, terbiyeden maruf. Şehirler hareketli organizmalar. Kimesne şehirlere taştan, topraktan ibaret gibi bakmasın. Yaşıyorlar. Onlarda bir bir bala üzere bakım istiyor, onur istiyor, gözetilmek istiyor, konusunda titrenmek istiyor. Bunlar bihakkın yapılınca site gelişiyor, büyüyor. Değilse o şehir yavaş yavaş geriliyor. Benzeri adam hayatına benziyor. Tıpkı ayrıksı kural ise devletler beyninde rakiplik var amma şehirler arasında birlikte rekabet var. Bu şehirler arası rekabette şehremaneti başkanlarımız zamanın ruhunu okuyucu ve ona akla yatkın bir şekilde davranır, meşgul, mücahede ederse şehirleri bir aşama henüz öne götürürler. Şehirlerin kalkınmasında en anne umde; şehirlerin geleceği, o şehirde yaşayan yerel yöneticilerin ufukları ile makul orantılıdır.”

“Bu ülkede adeta sessiz ayrımsız devrimi yaşattık”

SELIM Öğür hükümetlerinin 20 yıldır iktidarda olduğuna belen fail Özhaseki, “Çokça şükür bu ülkede adeta ağızsız bir devrimi yaşattık. Zonguldak’ta çift kez, 80 yıl boyunca 14 kilometre, 20 yılda ise 178 kilometre. Tünel sayısı demin bakir yapılanlarla 42’yi buluyor. Arada Bir hilaf cenaplar şöyle söylüyor; ‘Babanızın parasıyla mı yapıyorsunuz? Devletin bütçesini kullanıyorsunuz.’ Evet 80 yıllık iktidarlar, kendi paralarını mı kullandılar? Bizimle tıpkısı yetkiye sahip değiller miydi? Soruyoruz onlara. Biz torbanın dibini büzdük, gizlice verdirmiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Özhaseki, cumhuriyetin kuruluşundan DOĞRU Parti dönemine büyüklüğünde muvasala alanında yapılan yatırımlara değinerek “Vakit Kaybetmeden Zonguldak’ta değil, ulaşım anlamında tekmil Türkiye’dahi yaptığımızın zekatını yapmamıştır 80 yıldaki hükümetler. Hiçbirini kötülemek için söylemiyorum. Hangi büyüklüğünde hizmet yapmışlarsa ellerine sağlık. Cenabıhak razı olsun. İnsanların gönlünde ne büyüklüğünde meydan etmişlerse ona üstelik bizim diyecek bire bir şeyimiz yok. Ama biz iddialı olduğumuzu ifşa etmek üzere söylüyoruz bunları.” dedi.

Toplantıya, Zonguldak Şehremini Ömer Düz Alan, YANLIŞSIZ Öğür İl Başkanı Yaşamış Orion, Eşkâl İlçe Başkanı Mükerrem Ayçiçek, DOĞRU Öğür kaymakamlık ve yer uray başkanları, şehremaneti ve devlet genel sedir üyeleri ile kaymakamlık başkanlığı yöneticileri katıldı.

Share: