Zonguldak haberleri: Kdz. Ereğli Şehremini Halil Posbıyık, Kız Futbol Takımı’nı Ülfet Etti

Kdz. Ereğli Uray ve Spor Kulübü Başkanı Halil Posbıyık, Kadınlar Süper Ligi’nde savaşım eden Kdz. Ereğli Belediyespor Kız Futbol Takımı’na Gaziantep ALG Spor maçı öncesi maneviyat ziyaretinde bulundu.

Kdz. Ereğli Belediye ve Spor Kulübü Başkanı Halil Posbıyık, bu hafta sonu Ereğli’da Gaziantep ALG Spor kulübünü ağırlayacak olan Kdz. Ereğli Belediyespor Kadın Futbol Takımı’na bindi ziyaretinde bulundu. Başbuğ Posbıyık, birlikte Belediyespor As Başkanı Muhammet Uca Incitici ve Özel Tür Müdürü Faruk Deniz ile gelişigüzel Martir Vefa Karakurdu Stadına geçerek tıpkısı müddet takımın antrenmanını izledi. Ustalık yıldız bilimi ile kadın futbolculara, geçtiğimiz sezonun Kadınlar Süper Küme şampiyonu olan Gaziantep ALG Spor maçında sükse dileyen Komutan Posbıyık, “Bu hafta sonu tıpkısı toplantı için Sivas’bile olacağım. Onun için iki takımımızın bile maçlarını izleyemeyeceğim ama kalbim sizinle” dedi.

“ÖNEMLİ OLAN İNANÇLI TUTMAK. SAHADA MÜCADELE ETMEK”

Kadın futboluna verdiği önemi tıpkısı sefer elan anlatan Posbıyık, oyunculara müteveccih şu konuşmayı yaptı:

“Bütün başarılı olmanızı istiyorum, siz bu ligin bildirme majör insanlarısınız. İlk kat Ereğli’dahi başlattık biz bu Kız Ayak Topu Takımı olayını. Şalvarspor, Alyazmalıspor ile alay malay. O bakımdan bu şerefi sunu gür yerlere götürmeniz lazım. Size güveniyoruz, inanıyoruz. İlk hafta Karagümrük’te bol oynadınız. Amma olmadı. Bu hafta ligin arz gani şampiyon takımı Gaziantep ALG Spor geliyor buraya. Şanlı olan vicdanlı girmek. Sahada mücadele etmek. İnanın yöneticiler yerine biz elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Ölçüm edersiniz elden Eş Ayak Topu, Kız Futbol takımı değil başka branşların bütünü bizde, 900’e yakın lisanslı sporcumuz var.  Ereğli gençlerine eş çıkmaya çalışıyoruz. Elem alışkanlıklar olmasın diyerek şehremaneti kendisine üstelik çokça iri himmet sarf ediyoruz.  Zira adisyon edin hem avrat, hem koca hem birlikte başka branşları maddesel ve manevi almak yalınç değil.

“SİZLERİ BILCÜMLE DESTEKLEMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Bütün Umumi Heyet üyelerimizle değme cins sıkıntıyı çekiyoruz, sizleri hep desteklemeye çalışıyoruz. Bundan üstelik itibar ve bahtiyarlık duyuyoruz. Sizlerden bazılarınıza anlatmıştım. Elinden tuttuğumuz Berna geldi, beni ağlattı. Onu 9 yaşında köyüne gidip babasından istemiştim. Kızlara futbola vermezlerdi. Babası da vermiyordu. Başına benzeri aksiyon dirimlik diye korkuyordu. Yetiştirdik, sonraları transfer oldular. Aynı dönme geldi bana dedi, ‘Sen benim babamsın, 9 yaşında alıp beni antrenmanlara başladım. Eğer siz izin alıp beni yönlendirmeseydiniz, şu anda sizin karşınıza benzeri çocukla gelecektim, zira köylerde ercecik evlendiriyorlar kızları. Amma şu anda karşınıza Milli reşit, kolunda tıpkı kızıl bilezik olan tıpkısı öğretmenim’ dedi. Birçok yerde oynadı ve bu mevsim Galatasaray’a geçti. Bu beni haddinden fazla bahtiyar etmişti. Bu cins sözleri Ece’den üstelik alıyorum. Onun için hepinizin bahtiyar olmasını istiyorum. Içtimai olmanızı istiyorum. Biz tamamıyla sizin abiniz, babanız kadar görün.  Hoşgörülü yıldız bilimi, maharet gök bilimi çokça zer tıpkı kol. Kazasız, belasız, yanlış olmadan Allah yolunuzu küşade etsin, gani tıpkısı zaman diliyorum, başarılar diliyorum.”

Başbuğ Posbıyık’ın konuşmasının arkası sıra oyunculara baklava ikramında bulunuldu ve hatıra fotoğrafı çekildi.

Share: