Zenci turistler Trabzon’da yaklaşık 10 şeb kalıyor, gönül başı 110 dolar harcıyor

Trabzon Turizm Konseyi ve Trabzon Tecim ve Endüstri Odası’nın turistlere yönelik yaptırdığı ankete göre Arap turistler Trabzon’da kestirmece 10 tün kalıyor, dirilik başı 110 dolar harcıyor.

Trabzon Hava Meydanı Dış Hatlar Terminali ve otellerde 104’ü avrat olmak için 200 Bir Gündüz Feneri Emirlikleri, Bahreyn, Kuveyt ve Suudi Arabistan vatandaşlarına müteveccih yapılan ankette ortalama günlük harcamaları, ortalama geceleyin konaklamaları, muvasala tercihleri, Trabzon’u araştırma yöntemleri, ziyaretten sevinme derecesi, şikayet ve önerileri soruldu. Ankete katılanlar Trabzon’da averaj 9,61 geceleyin konaklarken, ziyaretçilere ailelerinden ortalama 5 yahut 6 gönül zevcelik etti. Sormaca sonuçlarına bakarak ecnebi turistlerin Trabzon’da konaklama dış günce sevimli başı ortalama 110 dolar gider yaptığı belirlendi.

Daha çokça hempa ve akraba tavsiyesi ile geliyorlar

Ankete katılanların yüzde 36’sı Trabzon’a arkadaş yahut akraba tavsiyesiyle, yüzde 24’ü ise içtimai medyadan görerek geldiklerini vurguladı. Katılımcıların yüzdelik 62’si Trabzon’a ilk kez geldiklerini, yüzde 64’ü ekonomi sınıfı düşük bütçeli havayolunu yeğleme ettiklerini belirtti.

Fellah turistlerin yüzde 93’ü Trabzon’dan mutlu ayrılıyor

“Trabzon ziyaretiniz amacıyla genel sevinme dereceniz nedir?’ sorusuna ankete katılanların yüzde 53’ü memnun, yüzde 40’ı ise haddinden fazla mutlu olduklarını belirterek gelenlerin yüzdelik 93’ü Trabzon ziyaretlerinden kıvançlı ayrıldığı rapor etti.

Trabzon’a dinlenmek için geliyorlar

Ankete katılanların yüzde 98’i rahat etmek amacıyla Trabzon’u tercih ettiğini belirtirken, Trabzon’da karşılaştıkları sorunları; “Havalimanı epey, otel sayısı kem, otel odaları ensiz, taksi sorunu var, restoranların fiyatları yüksek, şalter kiralama sorunu bulunuyor, iletişim sorunu var, yabancı miftah bilinmiyor” yerine sıraladı.

Ankete katılanlar Trabzon’un olumlu buldukları yönlerini ise “İnsanları munis, iyilikçi ve güler yüzlü, doğası ve havası iyicene, aksata olanakları aşkın ve fiyatlar akıllıca, Uzungöl heybetli ayrımsız bekçi, site bozulmamış, nitelikli kafe ve restoranlar bulunuyor” diye niteleyerek düşünce belirtti. – TRABZON

Share: