Yüzücü Alper Sunaçoğlu’ndan Gaziler Günü’nde rekor denemesi

Yüzücü Alper Sunaçoğlu’nun, Gaziler Haset dolayısıyla Eceabat ile Gökçeada arasındaki 35 kilometrelik mesafede gerçekleştirmeyi amaçladığı rekor denemesi başladı.

Sunaçoğlu, sabahleyin saatlerinde geldiği Balaban Sıska Balıkçı Barınağı sahilinden suya girip istinas turu yaptı.

Ardından Türk bayrağını açan Alper Sunaçoğlu, yaklaşık 8 saat sürmesi planlanan yüzme etkinliğinde önce kulaçlarını attı.

Sunaçoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, solo yüzme etkinliğini Gaziler Haset nedeniyle yaptığını söyledi.

Gazileri ve şehitleri anmak için gerekli izinleri alıp suya girdiğini tamlayan Alper Sunaçoğlu, “Çanakkale Valiliğimizin programında yapılan bir nice etkinlikten vakit kaybetmeden aynı tanesi dahi bizim etkinliğimiz. Çanakkale Valimiz bugün birçok etkinlikte gazilerimizi ve şehitlerimizi anıyor. Biz birlikte burada elimizden geldiğince benzeri yardım uydurmak istedik. Bu sebeple bugün burada Çanakkale’nin Eceabat ilçesinden Gökçeada’ya yüzeceğiz. Yaklaşık 35 kilometrelik tıpkı mesafeyi 8 saat kabil ayrımsız sürenin altında yüzerek benzeri rekor denemesi üstelik tahsis etmek istedik. Bunu de kül şehitlerimize ve gazilerimize armağan etmek istiyoruz.” dedi.

Havanın yüzme şartlarına makul olmadığını, buna karşın dalgalanmak istediğini vurgulayan Sunaçoğlu, “Ustalık yerine edisyon ayrımsız çevrim olacak. 40 kilometre anında iyi poyrazda yüzmeye çalışacağız. Kıyı Güvenlik Komutanlığının, yüzmemem üstüne uyarısı var. 3,5 metre boyundaki dalgalarla savaş edeceğiz ama biz zaman izansız çağrıştırmak istemiyoruz. Bu manidar günde bu etkinliği başarıyla sonlandırmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.Share: