Yüzücü Alper Sunaçoğlu, Gaziler Günü’nde Gökçeada’ya 8 saat 14 dakikada yüzdü

Yüzücü Alper Sunaçoğlu, Gaziler Günü’nde Eceabat ile Gökçeada arasındaki 29 kilometrelik mesafeyi 8 saat 14 dakikada yüzdü.

Sunaçoğlu, sabah saatlerinde geldiği Büyük Sıska Balıkçı Barınağı sahilinden suya girip istinas turu yaptı.

Ardından Türk bayrağı açan Sunaçoğlu, yaklaşık 8 saat sürmesi planlanan yüzme etkinliğinde geçmiş kulaçlarını attı.

Sahil Güvenlik ekiplerinin üstelik asayiş üzere izlem ettiği Sunaçoğlu, akva poyraza rağmen Gökçeada’ya 8 saat 14 dakikada ulaştı.

Gökçeada Kuzu Limanı’na vasıl yüzücüyü, burada etkinliği düzenleyen Şehit Yakınları Gaziler ve Korunmaya Muhtaç Dallar Federasyonu (ŞEGAFED) Genel Başkanı Caner Dalkalı ve federasyonun Sultanbeyli İlçe Başkanı Yasin Timur karşıladı.

Çanakkale Valiliğinin desteği, ŞEGAFED’in sponsorluğunda yüzme etkinliğini tamamladığını tamlayan Sunaçoğlu, “Çanakkale’den Gökçeada’ya yüzerek benzeri etkinlik gerçekleştirdik. 29 kilometre mesafeyi 8 saat 14 zaman kabilinden ayrımsız süreyle yüzerek aynı başarı elde ettim. Hakeza bir günde başarı elde ettiğimiz için bu başarıyı şehitlere, gazilere ve onların ailelerine ödül ediyoruz.” diye konuştu.

Dalkalı dahi yüzücü Sunaçoğlu’nu tebrik kartı ederek, yurt savunması uğruna hayatını kaybeden şehitleri nazikâne gazileri ise minnetle andıkları kaydetti.Share: