Yurtta hava raporu

Yurdun yıldız, iç ve günindi kesimlerinin parçalı ve vadi düz çok bulutlanmış, Güney Veli, Akdeniz, İç Küçük Asya’nun güneyi, Artvin ve Ardahan çevreleri ile Rize’nin iç kesimlerinin yağışlı, gayrı yerlerin birkaç bulutlu ve zahir geçeceği tutum ediliyor. Genellikle baran ve bora, Akdeniz bucak kesimlerinde gök curcunalı bora, Rize, Artvin ve Ardahan’ın faziletkâr kesimlerinde karla tuhaf yağmur ve kar yağışı şeklinde görülmesi beklenen yağışların; Muğla çevreleri ile Antalya’nın gün doğusu ilçelerinde vadi kayran kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde Marmara, İç Veli, İç Küçük Asya ile Garp ve Orta Karadeniz’in bağırsak kesimlerinde inç ve düz meydan sis bekleniyor.

Meteoroloji Umumi Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, albeni sıcaklığı yağışlı albeni ile birlikte batı kesimlerde 4 ila 8 mertebe azalacak, değişik yerlerde eke tıpkı mübayenet olamaz. Albeni sıcaklığının sınırlı genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği oranlama ediliyor. Rüzgarın genellikle cenuplu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Bazı illerde muhtemel albeni durumuyla günün sunma yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve çokça bulutlu 21

İstanbul: Modüler bulutlanmış 21

İzmir: Parçalı ve haddinden fazla bulutlu, gün ortası saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24

Adana: Modüler ve çok bulutlu, geceleyin saatlerinden itibaren sağanak ve asuman ses sağanak yağışlı 30

Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, (Gün Ortası saatlerinden itibaren sağanak ve asuman patırtılı sağanak yağışlı geçeceği adisyon ediliyor. Yağışların, gün doğusu ilçelerinde sağlam olması bekleniyor) 22

Samsun: Parçalı bulutlanmış 18

Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu 19

Erzurum: Parçalı bulutlanmış 13

Diyarbakır: Bir Iki bulutlanmış ve açık, zamanla parçalı bulutlanmış 22 – İSTANBUL

Share: