Yurt fiyatlarını zenginler yükseltiyor

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

İngiltere’birlikte averaj benzeri göz emlak fiyatları yıpranmamış aynı rekor kırdı. Haziran ayında basamak fiyatları almanak bazda yüzde 13’lük yükselişle son 18 yılın en çabuk artışını gerçekleştirdi.

Halifax House Price Endeksi’nin verilerine göre, İngiltere’birlikte sayı farkı bir lüp fiyatı 12 ay süresince yoğun gelen değer artışlarıyla alay malay 294.845 sterline büyüklüğünde ulaştı. Kıymet artma hızı almanak bazda 2004’deri bu yana en faziletli seviyeyi gösteriyor. Haziran ayındaki aylık bazda %1,8’lik artım ise 2007’nin başından bu yana bildirme aceleci artışı meni ediyor.

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre, İngiliz taşınmazlar piyasasındaki bedel artışları, yükselen getiri oranları ve hanay pahalılığı krizi nedeniyle fiyatlarda muhtemel yavaşlamanın daha gerçekleşmediğini gösteriyor.

iNews’mağara haberine bakarak Halifax Genel Müdürü Russell Galley vakit kaybetmeden 2022 yılında sayı farkı bir familya fiyatının %6,8 oranında 18.849 sterlin arttığını söyledi. Galley açıklamasında, “Yer-kâm dengesizliği, ev fiyatlarının bu büyüklüğünde acı bir şekilde yükselmesinin nedeni olmaya devam ediyor. Piyasadaki etkinlik seviyeleri Kovid öncesi ortalamalara göre yavaşlamış olsa de istek hala hayat dolu ve mevcut satılık para envanteri serencam basamak düşük kaldı” ifadelerine düzlük verdi.

Domestik kendisine bakıldığında ise Kuzey İrlanda bire bir kez henüz İngiltere’deki ev fiyatı enflasyonunun bildirme fazla görüldüğü mıntıka oldu. Bölgede %15,2 mütezayit fiyatlar sayı farkı bir lüp değerini 187.833 sterline taşıdı.

Adanın cenup batısı ise İngiltere’de almanak hane bedel artışlarının sunu efdal görüldüğü bölgeydi. Yüzde 14,2 küsurat fiyatlar averaj aynı konutun değerini 308.128 sterline getirdi.

Galley, şu anne büyüklüğünde emlak fiyatlarının şişman ölçüde hanay pahalılığı krizinden yalıtılmış kabilinden göründüğünü bile sözlerine ekledi. Emlak uzmanı, “Bunun ayrımsız sebebi şu sıralar hayat maliyetlerindeki artışın alelumum sülale alışveriş üzerine daha birkaç çalışkan olan bağan gelirli insanlar tarafında hissedilmesidir. Buna rağmen henüz faziletli gelirlilerin pandemi sırasında tasarrufla elde ettikleri ekstra fonları kullanabilmeleri muhtemeldir. Sektördeki son veriler mortgage kredilerinin güzeşte Ilkgüz ayından bu yana arz erdemli miktarda arttığını gösteriyor” dedi.

amma velakin, yatırım platformu Bestinvest’in Ferdî Finans Analisti Alice Haine, bölük piyasasının henüz serbest iktisadi krizlerden yalıtımının “ancak bu büyüklüğünde detaylı sürebileceğini” söyledi.

Haine konuyla ilgilendiren açıklamasında, “Verilere daha yakından bakıldığında değer artışlarının daha yüksek gelirlilerden mevrut talepten kaynaklandığı görülüyor. Bu insanlar pandemi döneminde biriktirdikleri tasarrufları bire bir apartman dairesinin fiyatına bakarak neredeyse iki zalimce oranında kalan bağımsız evleri yahut elan nazik mülkleri satın ahzetmek üzere kullanıyor” dedi.

Mal analisti, “Emlak piyasasının bu yıl yavaşlayacağına dayalı serbest benzeri ümit var. Pandemi dönemindeki alışılmamış bağan getiri oranları ve bindi paketleri ile desteklenen fiyatlardaki patlama leşker geç sona erecek” ifadelerine düzlük verdi.

Faziletli göz fiyatları sürdürülemez

İngiliz emlak danışmanlık şirketi Garrington’ın CEO’su Jonathan Hooper birlikte ülkedeki yurt piyasasının resesyon endişelerini ve siyasal krizi mecmu adına algı edemediğini akseptans ediyor. Hooper, “Fiyatlar evcilleşmek namına yeniden yükselişe geçti. Ancak zaman kesen kolluk rakamlarının arkasındaki iki şey çok açık. Hakeza şiddetli aynı fiyat artma oranı sürdürülemez. Halifax’in analizinin altını çizdiği için, almaç talebi değişmeye başladıkça ortalık da parçalanıyor” dedi.

Hooper, Halifax verilerine bel ederek, “Kıyı mülkleri amacıyla zamanında erdemli olan rica alıcılar ayrıksı bölgelerde elan mebzul derece aradıkça nihayet yavaşlıyor” dedi. CEO ülkedeki ev denk artışlarının henüz kutuplaşmış bire bir nakız aldığını sözlerine ekledi.

İlk kez ocak alacaklar üzere tekme akse

Envestisman uzmanları, gizil ilk alıcıların kavi bire bir durumla yüz yüze olduğunu vurguladı. İngiliz finans şirketi Hargreaves Lansdown, yüzdelik 10’luk güvence akçesi üzere repertuvar yapan kiracıların, Ev ayından bu yana elden ayakta ara vermek üzere bedava 1.885 paunt yok etmek zorunda kalacağını belirtti.

Bristol merkezli firmanın Kıdemli Bireysel Mal Analisti Sarah Coles, fiyatlar yükselmeye bitmeme ettikçe “Haziran ayında kiracılara henüz aşkın işkence” yaşattığını söyledi.

İngiltere’nin majör yurt şirketlerinden Zoopla’daki fiyatları örnek gösteren Coles, “Yükselen fiyatların geride bıraktığı eşhas, umutsuzca güvence akçesi üzere ayırdıkları miktarı artırmaya çalışmanın ve benzeri zamanda sonsuz artan icar ödemelerinin getirdiği çifte krizle alın karşıyalar. Zoopla rakamları, yeni kiralık lüp maliyetlerinin ayrımsız yılda yüzdelik 11 arttığını ve kiracıların tasarruf hedeflerine ulaşmaları ne büyüklüğünde ince sürerse, fiyatlarda o büyüklüğünde aşkın yükseliş gördüklerini meni ediyor” dedi.

NerdWallet’ın Bireysel Mal Uzmanı Richard Eagling, yurt piyasasında beklenir ayrımsız yavaşlamanın işaretlerinin “önümüzdeki aylarda ortaya çıkmaya başlayabileceğini” söyledi. Ancak Eagling ilk kez sülale alacaklar için bu düşüşlerin “ayrımsız müddet elan kemiksiz olmayacağını” bile sözlerine ekledi.

Emlak yatırımcılarını tehlikeli oranlama

 

İngiltere Başbakanı Johnson istifa etti

 

ABD’bile yöneticiler şişkinlik hedefinde kötümser

 

Share: