“Yeşil Tahavvül Ormanları Projesi” ile Yalova’da bin amut toprakla buluştu

Bursa’birlikte Uludağ Zindelik’in fatura ve abonelik işlemlerinde geçer kağıtların doğaya yeniden kazandırılması için başlattığı “Yeşil Inkılap Ormanları Projesi” kapsamında Yalova’nın Armutlu ilçesinde 1000 dikmelik orman oluşturuldu.

Yalova’nın Armutlu ilçesinde gerçekleştirilen direk dikimi çalışmalarına Armutlu Belediye Başkanı Mustafa Tokat,Uludağ Neşelilik Umumi Müdürü Şanlı Erman Aytac, Uludağ Cümbüş çalışanları ve Yalova Orman Bölge Müdürlüğü iştirak sağladı.

Yeşil Inkılap Ormanları Bursa, Balıkesir ve Çanakkale’nin Yalova’de bile gerçekleşti.

4 yıldır devam eden projeleriyle bakım verdikleri 4 ilde ağaçlandırma çalışması yaptıklarını tamlayan Mürtefi Erman Aytac “Çevre ile arkadaş projelerin sürdürülebilir ayrımsız dünya için önemi nazik. Şirket kendisine doğal kaynakları koruyarak, bugünü ve yarını elan yaşanabilir etmek amacıyla akıntı ediyoruz. Yeşil Tahavvül Ormanları Projemizde kağıt tüketimini dengelemek için yola çıktık. 2022 yılında proje hedefinde düz düzlük şehrimiz Yalova oldu ve burada bin ağaçlık benzeri ormanı henüz natür ile buluşturduk. Kuruluş namına paydaşlarımız için yarattığımız ayar, çevreye olan huysuz etkimizi da sunu aza indirmek konusunda kurulu. Çevreye ve ati nesillere karşı gravite bilinciyle hayata geçirdiğimiz ağaçlandırma çalışmalarımızı bu kapsamda devam ettiriyoruz. ” ifadelerini kullandı.

Fidan dikimi etkinliği katılımcıların hatırat fotoğrafı çekimiyle akıbet buldu.

Share: