Yatırımcısına bildirme haddinden fazla kazandıran iller

Şeriklik açıklamasına göre, hepsiemlak, ülke genelindeki verilerden oluşturduğu Ocak 2022 Gayrimenkul Endeksi verilerini duyurdu. Fihrist verileri, 3 iri ilde satılık konutların tıpkı yıl içerisindeki değer değişimini üstelik ortaya koydu.

Açıklanan verilere göre, sonuç aynı yılda 3 şişman el ortamında yatırımcısına yer haddinden fazla kazandıran yüzdelik 118 artışla İstanbul oldu. İstanbul’u, yüzde 104 ile Ankara ve yüzde 84 ile İzmir izleme etti.

İstanbul, ülke genelinde yatırımcısına kazandırdı ve aile ayında ilçelerindeki satılık konutlarda tıpkısı geçmiş yıla kıyasla yüzde 75’in üstünde metrekare eşit artışları gözlemlendi.

Ümraniye yüzdelik 179 ile önceki tam meydan alırken, yüzde 100’ün üzerinde artışın olduğu ilçeler; Gaziosmanpaşa, Maltepe, Bağcılar, Bakırköy, Kadıköy, Başakşehir, Üsküdar, Ataşehir, Çekmeköy, Sancaktepe, Kartal, Avcılar, Kağıthane, Beylikdüzü, Pendik, Bahçelievler, Beşiktaş, Silivri, Şişli, Büyükçekmece, Eyüpsultan ve Beykoz olarak sıralandı.

Zeytinburnu’nda değer artışı yüzdelik 99 kendisine gerçekleşirken, Küçükçekmece’da yüzdelik 98, Sultangazi’bile yüzde 94, Esenyurt’ta yüzde 86, Sarıyer’bile yüzdelik 85, Beyoğlu’nda yüzdelik 77 ve Fatih’te yüzdelik 75 kıymet artışları oldu.

Ankara’da Etimesgut önceki sırada

Hepsiemlak’ın Sülale 2022 Yurt Endeksi verilerine göre, Ankara satılık göz piyasası serencam bire bir yılda yükselişe geçti. Akıbet ayrımsız yılda yüzde 121 bedel artışıyla önce sırada vadi düz Etimesgut’u, yüzdelik 115 ile Çankaya, yüzdelik 109 ile Pursaklar, yüzdelik 107 ile Sincan, yüzdelik 105 ile Gölbaşı, yüzde 101 ile Yenimahalle, yüzdelik 95 ile Keçiören, yüzde 89 ile Altındağ, yüzdelik 83 ile Mamak ve yüzdelik 71 ile Polatlı strateji etti.

İzmir, satılık ev piyasasındaki hareketliliğini bu sene içre bile korumaya devam etti. Fiyatı sunu çok küsurat ilçelerin başında yüzdelik 150 ile Foça geldi. Seferihisar, Dikili, Menderes, Urla ve Çeşme’da artışlar yüzdelik 100’ün üzerinde olurken, Menemen’bile yüzde 99, Gaziemir’de yüzde 91, Balçova’da yüzde 87, Karşıyaka’da yüzde 86, Buca’da yüzde 83, Karabağlar’da yüzde79, Çiğli’de yüzdelik 76, Bornova’da yüzde 68, Konak’ta yüzde 67 ve Bayraklı’da yüzde 56 bedel artışları gerçekleşti.

Özen! Kızıl bölük vergisinde sonuç eyyam

 

Basamak zammında geçmiş 10’a Türkiye’den üç şehir girdi

 

Basamak satışlarında çoğalma

 

Share: