YANLIŞSIZ Parti’li Şiddetli: CHP’nin siyaseti, milli düzenlilik sorunu haline geldi

DOĞRU Parti Genel Komutan Yardımcısı Hamza Dağ, Mersin’de polisevine saldırıyı gerçekleştiren teröristlerden Dilşah Ercan’ın, CHP tarafından hazırlanan ‘Tutuklu Gazeteciler Raporu’nda ‘mağdur gazeteci’ olarak önceleme edildiğini söyledi. Biberli, “CHP’nin fikir için yürüttüğü bu siyasa, daha çok tıpkı milli asayiş sorunu haline gelmiştir. CHP’nin bundan sonra bir değişmeyen vermesi mühimdir. Eksiksizlik Kılıçdaroğlu ve arkadaşları, polisimizi martir eden gazeteci kisvesi altındaki teröristin mi yoksa milletin mi yanındadır?” dedi.

YANLIŞSIZ Öğür Umumi Başkan Yardımcısı Acı, genel merkezde gazetecilerle ayrımsız araya geldi. Dokunaklı, Mersin’in Mezitli ilçesinde polisevine PKK’lı teröristlerce gerçekleştirilen saldırıyı kınadığını belirterek, “Teröristlerce gerçekleştirilen bu saldırıyla uzun süredir üstünde durduğumuz CHP’nin terör örgütleriyle ilişkisi meselesi yeniden gündeme geldi. Saldırıyı gerçekleştiren teröristlerden Dilşah Ercan’ın, Cumhuriyet Altını Umum Partisi yoluyla hazırlanan ‘Tutuklu Gazeteciler Raporu’nda ‘mağdur gazeteci’ adına lanse edildiğini gördük. Oysa ki bu teröristin ‘terör örgütü üyesi almak ve propagandasını yapmak’tan, o raporu hazırladıkları dönemde buyruk giydiğini hepimiz biliyoruz” diye niteleyerek konuştu.

‘CHP’NİN YILDIRI ÖRGÜTLERİYLE OLAN İLİŞKİSİ ORTADA’CHP’nin yıldırı suçlusu namına buyruk giymiş birini savunmasının, siyaseten evrildiği noktanın net göstergesi olduğunu tamlayan Yara, “Elan önce CHP’li Ege Ağbaba’nın TBMM çatısı altında savunuculuğunu yaptığı yıldırıcı Gayrı Ziyalı, Suriye’de güvenlik güçlerimiz vasıtasıyla çevik hazırlığındayken tembel arkaç getirilmişti. CHP İstanbul el başkanının, aynı teröristi güzellediği ve devleti dizi katillikle itham ettiği paylaşımları birlikte hala hafızalarımızdaki yerini korumaktadır. Tığ yıllardır milli tıpkı muhalefetin ülkemiz için haddinden fazla elzem olduğunu söylüyoruz. ‘CHP’nin yıldırı örgütlerine desteği var’ dediğimizde, onlar kendilerini yakın yakalamak üzere ‘Tığ cumhuriyeti kuran, Kuva-yi Milliye partisiyiz. Tığ lacerem terör örgütlerine destek veririz’ kabil ayrımsız savunmayla kendilerini savundular. Bugün geldiğimiz noktada CHP’nin yıldırı örgütleriyle olan ilişkisi ortadadır” dedi.’CHP, TERÖR ÖRGÜTÜ PYD’Yİ MEŞRULAŞTIRMAYA ÇALIŞMAKTADIR’DOĞRU Tümen’li Kırıcı, CHP’nin terör örgütlerini savunan ve onlara düş veren parti olduğunu savunarak, “CHP, gazeteci kisvesi altında teröristleri korumaktadır. CHP, yıldırı örgütü PYD’yi meşrulaştırmaya çalışmaktadır. Raporda imzası olan Iye Ağbaba ve Mutlak Hususi dünden bu yana ‘Biz yıldırıcı olduğunu nereden bilelim?’ şeklinde akıllara ziyan açıklama yapmaktadırlar. Belli ki esasen suçüstü yakalanmanın verdiği telaşla böyle bire bir savunma yapıyorlar çünkü imzalarıyla yayımladıkları raporda bu kişinin PKK’dan egemenlik giydiği yazıyor. bununla birlikte bahis konusu raporda adı sabık güya gazetecilerden Mustafa Asuman, DHKP-C üyesi atılmak, sahtecilik, vezneci soygunu, bire bir polis güçleri ve tıpkı bekçinin öldürülmesi, bombalama, polisle silahlı patırtı, cerh ve kanlı eylemleri, helikopter bombalama, silahlı hamle suçlarından hükümranlık giymiş birisidir. Söz Namaz, MLKP terör örgütü üyesi adına etkisiz hale getirilmiştir. Raporda adı güzeşte elan birçok kişinin terör suçunu işlediği, Türe Bakanlığı’mızın raporlarında mevcuttur” diye niteleyerek konuştu. ‘CHP’NİN ARTIK KARAR VERMESİ GEREK’

DOĞRU Öğür’li Izdırap, CHP’nin, teröristlerle hemhal olan siyasilere ve ara sıra gruplara alan açma çalışmalarının sürdüğünü sav ederek, “CHP’nin bu konudaki vukuatları devamlılık kazanmıştır. Burada ayrımsız doğru yoktur, ne efsus kim tıpkı siyasa vardır. Görüyoruz ki Kılıçdaroğlu’nun bu tavrı, teröristleri cesaretlendirmektedir. CHP’nin rey uğruna yürüttüğü bu yöntem, imdi tıpkısı milli düzenlilik sorunu haline gelmiştir. CHP’nin çıktı tıpkı karar vermesi mühimdir. Kemal Kılıçdaroğlu ve arkadaşları, polisimizi şehit eden gazeteci kisvesi altındaki teröristin mi yoksa milletin mi yanındadır? Sonuç yerine bilinmelidir kim ülkemizde, takkadak gazetecilik yaptığı için tutuklanan kimse yoktur. Ancak gazeteciliği terörizme ve suça kalkan yapma gayretinde olanlar ile onlara cemaat çıkmaya müteharrik siyasiler vardır” dedi.

Share: