YANLIŞSIZ Parti’li Aydemir: “Akşener dışında harekata destek açıklaması işleyen bulunmayan”

DOĞRU Tümen Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, İYİ Fırka Genel Başkanı Meral Akşener dışında, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) “Pençe-Kılıç Harekatı”na bindi açıklaması işleyen tehalüf lideri olmadığını söyledi.

Aydemir, Meclis’te düzenlediği matbuat toplantısında, TSK’nın “El-Kılıç Harekatı”na ilgilendiren değerlendirmelerde bulundu.

Bununla, bir nice yere sıkıntı verdiklerini belirten Aydemir, ” Türkiye, oynayacağınız, aparat yerine kullanacağınız tıpkısı mutluluk değildir. Türkiye, büyük tıpkısı ülkedir. Türkiye, dünyada bire bir gösterişli merkezidir. Bu mesajı veriyoruz. Bu milletle kimse ihtilas atmaya kalkmasın, kalkarsa gereği yapılır. İşte İstiklal Caddesi’nde tıpkı bomba patlattılar, bedelini tehlikeli ödediler. Bin beter olacaklar, daha beter kıymet ödeyecekler.” diye konuştu.

Muhalefete ayrımsız serzenişleri olduğunu anlatım fail Aydemir, “Akşener dışında harekata destek açıklaması eden muhalefetten ayrımsız ölümlü bulunmayan. CHP’den, altılı masanın ortaklarından aynı açıklama var mı; yok. Niye bulunmayan? Çünkü bunlar anca ayrımsız yaklaşım sergiliyorlar kim; ‘DOĞRU Parti gitsin bile yurt namevcut olsun.’ Hiç muhteşem değil onlar üzere. Böyle ayrımsız özdek olanaklı mi?” görüşünü paylaştı.

Baykar’ın öz salt kaynaklarıyla milli ve ibdai olarak geliştirdiği Türkiye’nin önceki insansız çarpışma uçağı Bayraktar Kızılelma’nın önce Spontane Göçüm ve Koşun Testini başarıyla tamamladığını anımsatan Aydemir, “Bunlar, dosta, düşmana mesajdır. Dostlarımız kıvanma ediyorlar, düşmanlar bile dünyadaki nizamı bozmaya çalışırlarsa karşılarında Türk devletinin gücünü göreceklerdir.” dedi.

Aydemir, 83 yaşında hayatını kaybeden gazeteci, yazar ve spor yorumcusu Hıncal Uluç’un ailesine, matbuat camiasına başsağlığı diledi.

Share: