YANLIŞSIZ Parti’den istifa eden Fakıbaba, Cumhur Reisi Erdoğan’la beyninde sabık diyaloğu anlattı: Hep yolsuzluğu aktardım

Eski Besin Ekincilik ve Hayvancılık Bakanı, DOĞRU Parti Şanlıurfa Saylav Ahmet Eşref Fakıbaba, geçkin sabah sosyal iletişim araçları hesabından yaptığı izah ile hem milletvekilliğinden hem birlikte partisinden çekilme ettiğini açıkladı.

11 AY ÖNCEKI ERDOĞAN’LA GÖRÜŞMÜŞ

Gündeme bomba kabilinden sakıt bu olay sonrası bütün şaşırtı istifanın gerelti arkasını düşkünlük etmeye başladı. Konuyla ilişkin bu sabahleyin Fox TV ekranlarında yayınlanan Çalar Saat programına misafir olan Ahmet Eşref Fakıbaba, 11 ay önceki Reisicumhur Erdoğan’la yaptığı görüşmenin detaylarını paylaştı.

“HEP KİRLİLİĞİ AKTARDIM”

Cumhur Reisi Erdoğan’la görüşmesinde ildeki bilcümle aksaklıkları aktardığını rapor eden Fakıbaba, “11 ay ilk sayın Cumhurbaşkanımıza biricik yegâne Urfa’daki adaletsizliği, yolsuzluğu, kirliği hepsini aktardım. Kendisi beni dinledi. Hak verdiğine inanıyorum. Amma doğruluk vermiş olsaydı söylediklerimi dikkate alırdı” şeklinde konuştu.

İYİ PARTİ’YE KATILIYOR

Öte yandan, AK Öğür’den ve milletvekilliğinden incizap kararı kayran Fakıbaba, Meral Akşener önderliğindeki İYİ Tümen’ye iltihak kararı aldı. Fakıbaba konuyla ilişkin açıklamasında, “Mutlak bire bir insanım. Vekillikten dahi istifamı gönderdim. Töre Bilimi adına bile Fakıbaba’ya yakışan bir görüngü. Ben hangi AK Partiliyim hangi de vekilim. Hür yurttaş namına tümen seçmem hakkım vardır. Sıfırdan başlıyorum İYİ Fırka’ye geçiyorum. Milletvekilliğini bırakmakla AK Fırka seçmenine hürmetsizlik yapmadım. Meral Hanım’la iki öğün görüştüm ve kandırma oldum” dedi.

İSTİFA MESAJINDA NELER YAZIYOR?

Fakıbaba istifasını duyurduğu açıklamasında “2003’te üyesi olduğum YANLIŞSIZ Tümen’dahi değişik makamlarda görev yapma fırsatı buldum. Bu fırsatı bana veren bilcümle büyüklerime ve Şanlıurfa halkına samimi teşekkür ediyorum. Bu 20 sene içerisinde çokça altın arkadaşlarım oldu. Onlardan ayrıldığım için üzgünüm. Fakat siyasi ve aktöresel anlayışıma makul olmayan kâh kişilerle bundan böyle beraber olmayacağım amacıyla de mutluyum.” ifadelerini kullandı.

Share: