YANLIŞSIZ Parti’de yaprak dökümü sürecek mi? Fakıbaba’dan sonra 2 milletvekilinin elan çekilme edeceği ati sürüldü

DÜRÜST Tümen Şanlıurfa Mebus olan Ahmet Eşref Fakıbaba, geçmiş periyot hem tümen üyeliğinden hem da milletvekilliğinden incizap etti. Konuyla ait toplumsal iletişim araçları hesabından benzeri paylaşım yapan Fakıbaba, “Bu 20 sene içerisinde haddinden fazla zer arkadaşlarım oldu. Onlardan ayrıldığın amacıyla üzgünüm. Fakat siyasi ve aktöresel anlayışıma uygun sıfır gâh kişilerle bundan böyle beraber olmayacağım amacıyla bile mutluyum” ifadelerini kullandı.

İYİ PARTİ’YE KATILIYOR

İstifa kararı kayran Fakıbaba, Meral Akşener önderliğindeki İYİ Fırka’ye katılma kararı aldı. Fakıbaba konuyla ilgilendiren açıklamasında, “Bağımsız Milletvekili benzeri insanım. Vekillikten birlikte istifamı gönderdim. Etik olarak de Fakıbaba’ya yakışan aynı görüngü. Ego ne DÜRÜST Partiliyim hangi da vekilim. Özgür yurttaş yerine parti seçmem hakkım vardır. Sıfırdan başlıyorum İYİ Fırka’ye geçiyorum. Milletvekilliğini bırakmakla DÜRÜST Fırka seçmenine hürmetsizlik yapmadım. Meral Hanım’la iki posta görüştüm ve ikna oldum” dedi.

GÜLPINAR VE ARINÇ’IN ÜSTELIK İSTİFA EDECEĞİ ÖNE SÜRÜLÜYOR

Bu karar AK Tümen’da yer sarsıntısı etkisi yaratırken ortaya yeni iddialar da ortaya atıldı. Gazeteci İsmail Saymaz, katıldığı tıpkı programda DOĞRU Tümen’de rahatsızlıkları kâin başka vükela olduğunu ve onlarla yaptığı görüşmeleri anlattı.

Saymaz, “YANLIŞSIZ Parti’dahi bir ilenç mı var? Ayrışmalar olacak mı?” sorusuna şu yanıtı verdi: “Ahmet Eşref Fakıbaba’nın istifası başlı başına ayrımsız hikâye. İkincisi ise Ahmet Eşref Fakıbaba ile birlikte SELIM Öğür’den istifası beklenenler var. İstifasında adı geçenlerden ikisi ile zaman görüştüm. Mehmet Teşrinisani Gülpınar ve Mücahit Arınç, ikisi ile da konuştum. 3. boyutu dahi İYİ Parti’nin beklemekte olduğu eskimemiş transferler. Onlar da DÜRÜST Partili.”

Share: