YANLIŞSIZ Fırka Genel Suret Toyluk Kolları Başkanı İnan, Hakkari’de gençlerle buluştu Açıklaması

YANLIŞSIZ Fırka Umumi Forma Deneyimsizlik Kolları Başkanı Eyyüp Fehamet İnan, “İnşallah 2023 seçimleri bu bölgenin, bu insanların her çeşit değerini yararlanmak isteyenlerin bitiş seçimi olacak.” dedi.

Hakkarievi bahçesinde düzenlenen “İlk Oyum Erdoğan’a, İlk Oyum YANLIŞSIZ Fırka”ye Cahillik Buluşması” etkinliğine katılan İnan, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını gençlere iletti.

“İlk Oyum Erdoğan’a, İlk Oyum DOĞRU Fırka”ye programının ikincisini Hakkari’da gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren İnan, “81 ilde, yekpare ilçelerde YANLIŞSIZ deneyimsizlik rüzgarı esecek. Yıllar önceki ben dahi önce oyumu kullanacağım antlaşma ülkem amacıyla, milletim için alay sahibi olmanın heyecanı içindeydim. Bizler SELIM deneyimsizlik yerine Türkiye’nin ciharıyek yanında teşkilatlanabilmiş ve alttan gelen onca bakir nesli ikna edebilmiş, gönlünü kazanabilmiş yegane gençlik teşkilatlarından birisiyiz. O nedenle geçmiş oyun verdiği çalkantı de unutulmaz. Yıllar önceki oyumu YANLIŞSIZ Fırka’ye, Recep Tayyip Erdoğan’a verdiğimden çevre aynı Kürt genci kendisine çok mutluyum.” diye konuştu.

İnan, daha ilk da Hakkari’ye geldiğini ve şehrin eskiye göre haddinden fazla henüz dolgunca durumda olduğunu, bölgeye yapacakları bundan sonra işin bulunduğunu dile getirdi.

Ankara’dan yola çıktıktan 1,5 saat sonraları Yüksekova havalimanına indiklerini anlatan İnan, şöyle bitmeme etti:

“Birileri diyor kim münasebet bu havalimanlarını, bu yolları, neden bu üniversiteleri yapıyorsunuz? Senelerce buranın gençlerine, insanlarına bunu uygun görmediler. Yıllarca dediler kim bu üniversiteler, kontenjanlar dolacak mı? Bu yıl yüzde 99,25 tüm üniversitelerimiz doldu. Yıllar önce bunların dolmayacağını argüman edenler deminden bize utançla bakıyorlar. Zaman burada bu tablonun oluşmasında on paralık elbet partimizin kuruluşundan bugüne teşkilatlarımızda görev almış, onca büyüklerimizin, şehitlerimizin büyük payının olduğunu katiyen gönlümüzden çıkarmamamız lazım.”

İnan, yaşayış ve büzük ortamının sağlanmasında denk ödeyenlerin unutulmaması gerektiğini vurgulayarak, onların mücadelesi sebebiyle zaman bu ortamları yaşadıklarını, gençlerin mücadelesi sebebiyle dahi Türkiye’yi ve Hakkari’yi çok henüz müstakbel noktaya taşıyacaklarını söyledi.

Hakkari’bile daha çok huzur ortamının olduğunu, insanların geç saatlere büyüklüğünde dışarıda ilk kânun geçirebildiğini, Şark ve Güneydoğu illerinde sükûnet yolculuk edilebildiğini belirten İnan, şunları kaydetti:

“Geçmiş senelerde hakeza değildi. Bu, hükümetimizin ve Sayın Cumhurbaşkanımızın sert duruşu sayesinde gerçekleşti. Bu kazanımlarımızın rastgele birine 2023 seçimlerinde cemaat çıkmamız lazım. Teröre diz çökmedik, diz çöktürdük amma şunu birlikte aklımızdan çıkartmayalım. Batıda, farklı yerlerde Kürdüyle, Türküyle, Alevisiyle toplumun tam zenginlikleri tıpkısı özgüvene kavuştuysa bunu birlikte Recep Tayyip Erdoğan yaptı. Cumhurbaşkanımızın hakkını başkalarına yedirmeyelim. Yıllardır bu toprakların huzurunu kaçıranlara bile prim vermeyeceğinizi genişlik kalbi duygularımla hissediyorum. İnşallah 2023 seçimleri bu bölgenin, bu insanların seçme soy değerini yararlanmak isteyenlerin final seçimi olacak ve şehrin gençlerinin potansiyelini elan fazla gösterdiği, kendisini elan çok tabir ettiği, seçkin tür alanda enerjisini harcayabildiği bire bir Türkiye’de muammer olacağız.”

AK Öğür İl Başkanı Abdulmuttalip Özbek de tümen adına gelişigüzel ahit gençlerin yanı sıra olduklarını, onların ülkü ve talepleriyle yakından ilgilendiklerini aktardı.

İnan, henüz sonradan gençlerin sorunlarını dinledi, sorularını yanıtladı.Share: