Voleybolda sayılar bu posta SMA hastası Duru bebek amacıyla alınacak

SigortaShop Eş Uçan Top Kulübü, 2,5 yaşındaki SMA hastası Arınmış Esenlik bebeğin otama giderlerine destek atfetmek hesabına “Sardes Kupası” düzenleyecek.

Salihli ilçesindeki Atatürk Spor Salonu’nda 7-9 Teşrinievvel tarihlerinde gerçekleştirilecek organizasyona Galatasaray, Kültürlü Büyükşehir Belediyespor ve Çukurova Belediyesi Adana Demirspor bile katılacak.

Organizasyonla ait AA muhabirine açıklamada mevcut SigortaShop Eş Uçan Top Kulübü Başkanı Vazıh Kaya, “Dört takım dahi Arınmış bebek için Manisa’nın Salihli ilçesine geliyor. İnşallah çocuğumuzun tedavisi tıpkı dakika evvel yapılır.” dedi.

Kaya, geçmişte olduğu kabil bundan ahir süreçte da toplumsal bastırık projelerinde vadi almaya bitmeme edeceklerini söyledi.

“Duru bebeğinin kampanyası yüzdelik 63’te durmuştu”

Proje amacıyla yaptıkları çağrıya ağızsız kalmayan Galatasaray, Vazıh Büyükşehir Belediyespor ve Çukurova Belediyesi Adana Demirspor’un yöneticilerine teşekkür eden Kayaç, şöyle bitmeme etti:

“Geçen sezon başında tekrar buna eş benzeri organizasyonu İzmir’üstelik SMA hastası Hamza süt kuzusu üzere düzenlemiş ve katkıda bulunmuştuk. Bu mevsim başında ise Manisa’de hayat dolu Duru bebeğimiz amacıyla Salihli’de turnuva düzenleme kararı aldık. Satışa çıkma biletlerden elde edilecek olan geliri, SMA hastası Arınmış bebeğimizin afiyet giderleri amacıyla bağışlayarak onun beraberinde olacağız. Hem şirketimiz hem kulübümüz bu eşkâl sosyal gravite projelerinin içerisinde olmaya bitmeme edecek.”

Kayaç, yapılan projeden âlem Duru’nun ailesinin dahi bahtiyar olduğunu vurgulayarak, “Arınmış bebeğinin kampanyası yüzdelik 63’te durmuştu. Tığ birlikte kamuoyuna henüz çok ön plana intikal etmek ve farkındalık gerçekleştirmek üzere iş başlattık. İnşallah istediğimiz hedefe ulaşırız. Manisa halkı birlikte arınmış bebeğin tedavisi amacıyla bilet alsın ve bu kampanyaya bindi versin.” diyerek konuştu.

Takımın başantrenörü Erdoğuş: “Böyle bire bir turnuvaya önderlik ettiğimiz için çokça mutluyuz”

Takımın başantrenörü Alper Erdoğuş de böyle organizasyonların gelişigüzel devir hususi olduğuna dikkati çekerek, “Alışılagelen bire bir maçtan ayrımlı olacak. İşimizi yaparken bir üstelik züğürt tıpkı çocuğa yardım sağlayabildiğinde çok henüz ayrımlı havas içerisinde olunuyor. O yüzden mutluyuz ve heyecanlıyız. İnşallah ona bir hacim katkımız evet.” ifadelerini kullandı.

Takımın kaptanı Tuğçe Ceyhan ise turnuva için haddinden fazla ateşin olduklarını belirterek, “Hakeza benzeri turnuvaya önderlik ettiğimiz üzere çok mutluyuz. Duru bebek üzere turnuvada üstelik gani iğfal etmek istiyoruz. Herhangi Bir şeyden önemlisi bilet ve şekil satışlarından elde edilecek gelirlerin, Arınmış çağa için düş olmasını istiyoruz. İnşallah arınmış bebek tıpkısı an evvel sağlığına kavuşur ve bol gülücüklü günler yaşar.” değerlendirmesinde bulundu.Share: