Vatandaşlar sosyal hane projesi üzere başvuruda bulunuyor

Sakarya, Karabük, Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın ve Kocaeli’de vatandaşlar, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı içtimai ev projesine başvuru yapıyor.

“Cumhuriyet Tarihinin Sunma Büyük Sosyal Hane Projesi” diye nitelenen ve adı “İlk Evim, İlk İş Yerim” namına belirlenen kampanyaya başvurular, e-Cesamet’in yanı sıra proje ilindeki Kültür Bankası ve Halk Bankasının çıkışlı şubeleri vasıtasıyla bile yapılabiliyor.

Bu kapsamda sabah saatlerinden itibaren evraklarıyla bankalara mevrut vatandaşlar, projeye başvurularını gerçekleştirdi.

Bankalar vasıtasıyla yapılacak başvurular, 14 Eylül-31 Teşrinievvel 2022 tarihleri beyninde kabul edilecek. e-Ihtişam başvuruları ise 28 Teşrinievvel’de sona erecek.

Sakarya’üstelik vatandaşlar, Adapazarı, Hendek, Arifiye, Kocaali, Ferizli ve Taraklı’de inşa edilecek bütün 2 bin 750 hane için vezneci şubelerine geldi.

Proje kapsamında dalan ile 6 ilçede 902 bölük yapılması planlanan Bolu’dan projeye başvuran vatandaşlardan Münezzeh Araz, AA muhabirine, zor olduğunu ve yıllardır eş sahibi olamadığını söyledi.

Kirada oturduğunu belirten Belirti, “İnşallah eş sahibi oluruz. Tanrı herkese kader etsin, temennimiz odur.” dedi.

Projeye 700 basamak yapılacak Karabük’ten başvuran Muhammet Kayaç dahi projeden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Yetkililere teşekkür eden Kayaç, “Bu genç yaşımda ocak hayalimi gerçekleştireceğim. Evi, Karabük’ten alacağım.” diye niteleyerek konuştu.

Adem Kompozit ise kiraların faziletkâr olduğunu aktararak, Eskipazar ilçesinden eş ahzetmek istediğini kaydetti.

Öte yandan 5 bin 200 ev yapılacak Kocaeli’den, 1100 ev nesir edilecek Düzce’den, 1450 hane kontenjanı ayrılan Zonguldak’tan ve 550 basamak yapılacak Bartın’dan vatandaşlar projeye başvurma ediyor.Share: