Uyuşturucunun hayattan kopardığı cet ve 4 yaşındaki kızı amacıyla helallik alındı

Kocaeli’de mızrap kullanılan evde dumandan etkilenerek yaşamını yitiren ata ve 4 yaşındaki kızının cenazeleri morgdan alınarak, evlerinin önüne getirildi. Cenazeler, helallik alınmasının ardından defnedilmek için Zonguldak’a götürüldü.

Olay, geri tün Darıca ilçesi Emek Mahallesi Çimen Sokak’ta meydana geldi. İddiaya göre, İbrahim Kansuz (34) isimli nüfus, evine kurduğu düzenekle mızrap konu kullandı. Tıpkısı müddet sonraları bütün daireyi kuşatan uyuşturucunun dumanından İbrahim Kansuz’un eşi Songül ve çiftin 4 yaşındaki çocukları Eylül Mina dahi etkilendi. Aileye ulaşamayarak eve mevrut yakınları, kapıyı kimsenin açmadığını görünce endişelenerek durumu 112 Müstacel Davet Merkezi’ne bildirdi. İhbar konusunda adrese keyif ve polis ekipleri gönderme edildi. Kapıyı açan polis güçleri ekipleri, dairenin içerisine girdiklerinde çiftin ve minik Ilkgüz Mina’nın yerde akışmaz tıpkı şekilde yattığını gördü. Sağlık ekipleri, cet İbrahim Kansuz ve 4 yaşındaki kızı Ilkgüz Mina Kansuz’un hayatını kaybettiğini belirledi. Ana Songül Kansuz ise esenlik ekiplerinin önce müdahalesinin arkası sıra hastaneye kaldırıldı. Annenin durumunun çetin olduğu öğrenilirken, hayatını kaybeden baba ve kızının cansız bedenleri otopsi yapılmak üzere morga kaldırıldı. Öte yandan çiftin başka çocuklarının ise olay sırasında ayrımsız akrabalarının evinde olduğu öğrenildi.

Ağababa ve kızının cenazeleri, morgdan alınarak evlerinin önüne getirildi. Cenazeler, helallik alınması ve okunan duaların ardından defnedilmek için Zonguldak’a gönderildi.

Olayla ilgilendiren sormaca sürüyor. – KOCAELİ

Share: