Uyuşturucunun hayattan kopardığı ağababa ve 4 yaşındaki kızı üzere helallik alındı

Uyuşturucunun hayattan kopardığı ağababa ve 4 yaşındaki kızı amacıyla helallik alındı

KOCAELİ – Kocaeli’de mızrap kullanılan evde dumandan etkilenerek yaşamını yitiren ata ve 4 yaşındaki kızının cenazeleri morgdan alınarak, evlerinin önüne getirildi. Cenazeler, helallik alınmasının peşi sıra Zonguldak’a gönderildi.

Görüngü, evvel geceleyin saatlerinde Darıca ilçesi Himmet Mahallesi Çimen Çıkmaz üstünde meydana geldi. İddiaya bakarak, İbrahim Kansuz isimli zat, evine kurduğu mekanizma ile mızrap yön kullandı. Bir süre sonraları hep daireyi kuşatan uyuşturucunun dumanından, İbrahim Kansuz’un eşi Songül ve çiftin 4 yaşındaki çocukları Eylül Mina etkilendi. Aileye ulaşamayarak eve mevrut yakınları, kapıyı kimsenin açmadığını görünce endişelenerek durumu 112 Ivedi Çağrı Merkezi’ne bildirdi. İhbar üstüne adrese sağlık ve polis ekipleri irsal edildi. Kapıyı açan polis ekipleri, dairenin içerisine girdiklerinde çiftin ve minik Ilkgüz Mina’nın yerde hareketsiz tıpkı şekilde yattığını gördü. Afiyet ekipleri, yaptıkları tetkiklerin peşi sıra cet İbrahim Kansuz ve 4 yaşındaki kızı Ilkgüz Mina Kansuz’un hayatını kaybettiğini belirledi. Asıl Songül Kansuz ise keyif ekiplerinin önceki müdahalesinin peşi sıra hastaneye kaldırıldı. Annenin durumunun ağır sıklet olduğu öğrenilirken, hayatını kaybeden baba ve kızın donmuş bedenleri ölü açımı geçmek için morga kaldırıldı. Öte yandan çiftin ayrıksı çocuklarının ise olay sırasında bambaşka tıpkısı akrabasının evinde olduğu öğrenildi.

Cenazeler Zonguldak’a gönderildi

Cet ve kızının cenazeleri, morgdan alınarak evlerinin önüne getirildi. Cenazeler, helallik alınması ve duaların edilmesinin ardından defnedilmek amacıyla Zonguldak’a gönderildi. Asıl Songül Kansuz’un ise durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

Olayla ait anket sürüyor.

Share: