Uşak yerli haberleri: Sivaslı Esnaf: “Padişahlık Sistemiyle Yaşamıyoruz”

CHP Belediye Başkanları Çalıştayı bugün Sivas’ta başladı.  Buğday pazarından sebze haline, terziler çarşısından Kepenek Caddesine kadar bir nice yere revan heyet esnafla dostane ederek, yaşadıkları sorunları dinlediler. Sivaslı benzeri esnaf, “Konu ile benzeri molekül olmuyor. Değişim eşya. Taht sistemiyle yaşamıyoruz. Seçme molekül değişti. Çıktı teknoloji devrindeyiz” dedi.

CHP’nin Sivas’ta düzenlediği çalıştay zaman başladı. Belediye Başkanları Çalıştayı kapsamında yurdun ayrı ayrı bölgelerinden Sivas’a gelen iklim, kaza ve mekân uray başkanları, milletvekilleri ve Fırka Meclisi üyeleri sabahleyin saatlerinde programlarına başladı.

“ABDULLAH ÖCALAN’IN MEKTUBUNU OKUTTULAR”

Esnafla konuşan Tunceli Ovacık Şehremini Mustafa Sarıgül, “6’lı masada hangi biri bunların 10’de biri kadar PKK’yla beraber olsa hepsine yıldırıcı denir. Habur’u bunlar kurdu, Suriye’deki harekete al halıyı bunlar serdi, Osman Öcalan’ı bunlar konuşturdu, Abdullah Öcalan’ın mektubunu bunlar okuttu. Tek tanesinin çocuğu askere gidip bu yurt amacıyla tıpkısı kurşun sıkmadı” dedi.

“PADİŞAHLIK SİSTEMİYLE YAŞAMIYORUZ”

Ziyaretler sırasında bir esnaf, “Esnaf kenef, çoluk çocuk darmadağın. Yaşlılar zaten ‘bire bir ayağımız çukurda bundan sonrası bize ne’ diyor. Ego 33 yaşındayım, 2 çocuk babasıyım. Bu saatten sonra benim beklentim çocuklarım. Bahis ile benzeri husus olmuyor. Değiş araç. Padişahlık sistemiyle yaşamıyoruz. Gelişigüzel özdek değişti. Artık uygulayım bilimi devrindeyiz. Hakkımızda hayırlısı diyoruz” diye niteleyerek konuştu.

“BUGÜNE BÜYÜKLÜĞÜNDE KAPIMIZI AÇMIŞ BİRİ DEĞİL”

Kırtasiye malzemeleri satan aynı esnaf birlikte, “Benim bire bir önerim bulunmayan ama ferah değiliz. Soylu Erki namına ferah değiliz, esnaf olarak iyi değiliz. Bir derinti çekimiz senetlerimiz var. Sivas Belediye Başkanımız tıpkısı güne ayrımsız ahit kapımızı açmış biri değil. Bunu marjinal kendisine söylemiyorum. Mugayir aynı insanım ama muhalif namına söylemiyorum. Tek derdimize sıkıntımıza ilaç olmadılar bu zamana büyüklüğünde” dedi.

Share: