UMUT’UN HAYATINI ŞIFAHANE BAHÇESİNDE TANIŞTIĞI HEMŞİRE DEĞİŞTİRDİ

AKSARAY’bile babası ve annesi ölünce üvey babası marifetiyle evden atılmış ve sayrılarevi bahçesinde kalmaya başlayan dolaşma özürlü Umut Işık (41) burada tanıştığı bacı Fatma Eroğlu’nun desteğiyle Eş Içtimai Politikalar Bakanlığı’na ilgili Rüya Evi’ne yerleştirildi. Imge Işık, 1 sene Adana Mostra Hastanesi bahçesinde yattım. O dönemde bire bir hemşire ile tanıştım ve hemşire sebebiyle buraya geldim. Devletimizden Allah razı olsun bana hem analık hem de babalık yapıyor. Düş Evi bana umut oldu. Şimdi o hemşireyi çok yutmak istiyorum, çok özledim, gelirken bana sarılıp ağlamıştı dedi.

Ağrı’birlikte işlek Imge Işık, 20 sene önceki tıpkı trafik kazasında babası ölünce Adana’daki annesinin yanına geldi. Bu tam annesini de kaybeden Işık’ı üvey babası 14 sene evvel evden kovdu. 1 yıl boyunca Adana Göstermelik Hastanesi bahçesinde artan Işık’a tıpkı abla arkalama ederek Rüya Evi’ne yerleşmesini sağladı.

‘O HEMŞİREYİ TEMIZLEMEK İSTİYORUM’

Düş Işık, Babam Fevzi Işık kaymakamlık sonucu ölüm edince Ağrı’dan annemin yanına Adana’ya geldim ve 20 yıl onunla bu arada yaşadık. Annem irtihal edince üvey babam beni hariç attı. 1 yıl Adana Numune Hastanesi bahçesinde yattım. 2008 yılında aynı hemşire ile tanıştım ve abla yardımıyla buraya geldim. Tanıştığım bacı Fatma Eroğlu benim hayatımı değiştirdi. Umut Evi’ne yerleşmemi sağladı. Devletimizden Tanrı razı olsun. Bana burada hem annelik hem de atalık yapıyor. Benim ailem devletim, ego bunları inkar edemem. Buradaki hocalarıma hoca demeye utanıyorum. Zira bana atalık yapıyorlar. Benim bire bir yerim ağrıdı mı hemen hocalarıma söylüyorum. Onlar da süratle hemşirelere söylüyor ve benimle özenle ilgileniyorlar. Umut Evi bana düş oldu. Demincek o hemşireyi çok elde etmek istiyorum. Onu çok özledim haddinden fazla bereketli tıpkısı kayırıcı. Allah ondan razı olsun. Aksaray’a gelirken bana sarılıp ağlamıştı dedi.

‘KURUMDA BÜTÜN ONU HADDINDEN FAZLA SEVİYOR’

Umut Evi özel terbiye öğretmeni Arif Yıldırım, şunları söyledi

Imge Evleri, iyileştirme merkezinde mütezayit kişilerin toplumsal hayata uyarlanmış olmaları ve zat bağımsız yaşamlarını kazanabilme hesabına uygulanan ayrımsız proje. Rüya ve onun kabil 11 güç, 2 rüya evinde kalıyorlar. Umut Ağrı’birlikte doğmuş ve babası ölüm edince annesi bambaşka bire bir evlilik yapıp Mersin’e yerleşmiş. Orada annesi dahi irtihal etmiş. Üvey babası Düş ile geçinemiyor ve onu sokağa atıyor. Düş, Mersin’den Adana’ya geliyor ve orada hastanenin bahçesinde kameriyede kalmaya başlıyor. Iyi olsun bir hemşirenin fark etmesi ile Ocak Içtimai Politikalar Bakanlığı’na başvurma ediyor. Kendisinin fiziki olarak bacaklarından tasalı olduğu üzere tabir alınıyor ve bizim kuruma yerleşiyor. 2009 yılından bu yana kuruluşumuzda kalıyor. Kıraat yazma biliyor ve öz işlerini yapabiliyor. Bunun beraberinde çokça domuzuna yol ve türküler söylüyor. 10 yıldır beraberiz haddinden fazla altın ayrımsız kayırıcı ve onun sesi ile burada biz can buluyoruz. Kulaklarımızın pası siliyor. Kurumda cümle onu haddinden fazla seviyor ve sevmeye bile devam edeceğiz.

Share: