Ümit Özdağ: Güzeşte Birleşik Gündüz Feneri Emirliği Büyükelçisi’ne Aynı Resmi Mektup Yazarak, Galibiyet Partisi Umumi Başkanı ve Mebus Namına Ülkesini Görüşme…

Galebe Partisi Umumi Başkanı Beklenti Özdağ, zaman TBMM’da yaptığı basın toplantısında “Güzeşte Birleşik Fellah Emirliği Büyükelçisi’ne tıpkısı resmi betik yazarak, Galebe Partisi Umumi Başkanı ve mebus yerine ülkesini gezmek istediğimi bildirdim. Bu konuşma sırasında Sedat Peker ile görüşeceğimi rapor ettim. DÜRÜST Fırka’nin ziyaretimi ve Peker ile görüşmemi engellemek için balaban çaba harcayacağını biliyorum. Ancak Birleşik Gündüz Feneri Emirliği yöneticilerinin bu baskılara dal eğmeyeceğini umut ederim” dedi.

Utku Partisi Umumi Başkanı ve İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, bugün TBMM’birlikte basın toplantısı düzenledi. Özdağ, Bir Zenci Emirlikleri (BAE) Büyükelçiliği’ne bire bir resmi tezkere yazdığını ve görüşme sırasında Sedat Peker ile ahbaplık etmek istediğini belirtti.

Özdağ şöyle konuştu:

“Amasya/ Taşova, Çambükü köyü arazilerinin Birleştirme Uran Bölgesi’ne verilmesi amacıyla benzeri çalışma gerçekleştirilmiştir. Çambükü köyü tarımsal üretimin yüksek benzeri verimle gerçekleştirildiği ayrımsız köyümüzdür. Çambükü köyü varlıklı, coğrafi işareti olan, bamya üretiminde 65 titrem üretimle ülkemizin az bamya üretim merkezlerinden birisi olan tıpkı köydür. Bu köyde etkili insanlarımız yaşamaktadır. Köyde kahve bile yoktur çünkü kimsenin kahveye gitmeye vakti yoktur.

“İŞ MAKİNELERİ İLE KÖYÜ BASTI. İŞ MAKİNELERİ İLE EKİLİ TARLALAR VE SONUÇ AĞAÇLARI TAHRİP EDİLDİ”

Tıpkı müddet ilk köyün arazilerinin ellerinden alınarak Birleştirme Uran bölgesine verilmesine karşı çıkan Çambükü köylülerinin daveti üstüne köye benzeri ziyarette bulunmuştum. Çambükü Köylüleri, arazisinin elinden alınmamasını ve bereketli tarım arazisinin organize uran bölgesi üzere kullanılmamasını istek ediyor. Bu doğruca taleplerine destek oldum. Anlayışsız ile il ortada bahis mahkemeye taşınmış.  Murafaa devam ederken 20 Ilk Teşrin sabahı Bitirmiş, aksiyon makineleri ile köyü bastı. İş makineleri ile mezru tarlalar ve semere ağaçları iptal edildi.

“KAFAYA BAKIN. ‘ÜRETMEYİN’ DİYOR.  ‘EVDE OTURUN MAAŞ VERELİM’ DİYOR”

Köylüler pahal şekilde çarpma edildi. Mankafa kadınlar cop ile dövüldü. Bunlar bamya üretmeye aylamak talip, Türkiye’ye katkıda yatmak isteyen insanlar. Yaralananların hastanelere sevki engellendi. Taşova Ihtişam Hastanesi yaralıları kabul etmedi. Amasya Valisi Mustafa Masatlı kendisini konuşma fail köylülere ise şöyle demiş; “Ne oldu bu kadar uğraştınız de? Hangi elde ettiniz? Dahi benzeri dahi Ümit Özdağ’ı getirdiniz. Ego da filhakika o şerefsizden hiç hoşlanmam. Anlamsız uğraştırıyorsunuz. Tarımı bırakın evde yaşlılara bakın size maaş bağlayalım” demiş. Kafaya bakın. ‘Üretmeyin’ diyor.  ‘Evde oturun maaş verelim’ diyor.

“SENİN BAKANIN BILE KÜFRETTİ FAKAT BILAHARE POLİSİN ARKASINA SIĞINDI”

Şundan eminim. Mustafa Masatlı bu basın toplantısı üzerine benzeri açıklama yaparak “Ego hakeza tıpkısı ifade kullanmadım” diyecek. Ben Mustafa Masatlı’ya değil, olayın şahidi 4 mankafa kadına inanıyorum. Mustafa Masatlı, tıpkı Türkiye Cumhuriyeti yurttaşına taşlama edemezsin. Bire Bir siyasi parti umumi başkanı ve milletvekiline taşlama edemezsin. Sen dahi biraz kalpgâh var ise çık ortaya bu lafını benim yüzüme söyle. Senin bakanın birlikte küfretti fakat sonralari polisin arkasına sığındı. Demincek Amasya’ya gelsem sen dahi valiliğe saklanıp, polisin arkasına sığınacaksın. Sen ferasetsiz kadınları jandarmaya dövdüren benzeri valisin.

“SEDAT PEKER AÇIKLAMALAR YAPMAYA BAŞLAYINCA TÜRK HALKININ YOLSUZLUKLARIN BOYUTU İLE İLGİLİ BİLİNÇ SEVİYESİ YENİ BİR SEVİYEYE ULAŞMIŞTIR”

Ülkemiz 2 yıldır şişman benzeri usulsüzlük sarmalı içre. Bu yolsuzluk sarmalı o kadar iri kim, ülkemizin yaşadığı dip iktisadi krizin nedenlerinden birincisi sığınmacılar için harcanan 144 milyar dolar ise, başka nedenlerinden birisi de tek pekâlâ yöntemsizlik ekonomisidir. Arsıulusal Şeffaflık Örgütü 2021 yılı yolsuzluk raporundan, Türkiye serencam 10 yılda en çokça benek kaybeden ülkeler ortada düzlük aldı. ve 38 puanla 180 mutluluk ortada 96. sıraya düştü. Fakat son 20 yolda gerçekleşen yolsuzluklar ile ait halen Birleşik Fellah Emirlikleri’nde bulunan Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı Sedat Peker açıklamalar yapmaya başlayınca Türk halkının yolsuzlukların boyutu ile ilgilendiren zihin seviyesi kullanılmamış ayrımsız seviyeye ulaşmıştır. Soygunun boyutları ve yaygınlığı daha gani anlaşılmıştır.

“PEKER’İN KONUŞMASININ ENGELLENMESİ İÇİN MİLLİ MESELELERDE TAVİZ VERMEYE HAZIR OLDUKLARINI ÜSTELIK DÜŞÜNÜYORUM”

Sedat Peker kendisinin üstelik ayrı ayrı vesileler ile anlatım ettiği üzere AK Tümen karşıtı kendisine tanıtmaz. Aksine DOĞRU Parti’ye detaylı yıllar bindi olmuştur. Bundan periferi Sedat Peker’in açıklamaları erk karşıtı ve kudret yanlısı açık ahali kesimlerinin desteğini almıştır. Peker’in açıklamaları başta AK Parti’nin kirlenmiş yöneticileri doğmak üzere, tabiatıyla kirlenmemiş DÜRÜST Partili yöneticiler dahi vardır, kısır iktidar elitinde büyük panik yaratmıştır. YANLIŞSIZ Öğür iktidarı, Sedat Peker’in konuşmasını engellemek amacıyla şişman benzeri arsıulusal boyutu olan kampanyanın zaman zaman suikast iddialarına büyüklüğünde anlayış ihtimali olduğu kamuoyunda duyulmuştur. Peker’in konuşmasının engellenmesi için milli meselelerde ödünleme vermeye amade olduklarını üstelik düşünüyorum.

“SEDAT PEKER’İN TANIK KORUMA PROGRAMI KAPSAMINDA TÜRKİYE’YE GERİ DÖNMESİNİ SAĞLAYACAĞIZ”

Yengi Partisi’nin sığınmacıları ülkelerine çekmek dışında tıpkı politikası olmadığının Saray rejimi ve yara aykırılık yoluyla sav edildiğini görüyoruz. Meğer bizim gerçekleştireceğimiz programlara Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı’nın hayalleri da yetmez. Hemen sığınmacı ve kaçakları vatanlarına mankafa yollamakla kalmayacağız. Yöntemsizlik sonucu elde edilen ve Türkiye’den kaçırılan paraları de Türk Milleti’ne gabi çevirmek için ülkemize getireceğiz. Bu çerçevede yolsuzluğun boyutlarını yer dolgunca bilenlerin başında gelen Sedat Peker’in şahit koruma programı kapsamında Türkiye’ye geri dönmesini sağlayacağız. Hassaten Sedat Peker Türkiye’ye kafasız dönmeden evvel kendisi ile Bir Gündüz Feneri Emirlikleri’nde görüşmeyi, kendisi ve ailesinin bulunan durumunu yerinde görmeyi ikbal ediyorum.

“YANLIŞSIZ PARTİ’NİN ZİYARETİMİ VE PEKER İLE GÖRÜŞMEMİ ÇELMEK İÇİN BALABAN CEHT HARCAYACAĞINI BİLİYORUM”

Bu amaçla geçkin Mürekkep Arap Emirliği Büyükelçisi’ne bir resmi tezkere yazarak, Zafer Partisi Genel Başkanı ve mebus olarak ülkesini izlemek istediğimi bildirdim. Bu ziyaret sırasında Sedat Peker ile görüşeceğimi anlatım ettim. AK Parti’nin ziyaretimi ve Peker ile görüşmemi engellemek için büyük ceht harcayacağını biliyorum. Ancak Birleşik Fellah Emirliği yöneticilerinin bu baskılara üzeri eğmeyeceğini umut ederim.”

Share: