Türksat Model Uydu Yarışması için 20 Kasım’a büyüklüğünde müracaat alınacak

TEKNOFEST bünyesinde bu sene 8’incisi düzenlenecek “Türksat Nazir Peyk Yarışması” için referans süreci 20 Kasım’üstelik sona erecek.

Türksat AŞ’den yapılan açıklamaya bakarak, yarış, pervaz etabının da aralarında kayran aldığı 6 değişik aşamadan oluşacak.

Uçuş etabının, Nisan 2023’te, Aksaray Germen Atış Alanı’nda düzenlenmesi planlanan yarışmada bir numara olan takıma 100 bin lira, ikinci olan takıma 80 bin liralık, üçüncü olan takıma 60 bin liralık ihsan verilecek.

Yarışma üzere başvurular 20 Kasım’a kadar alınacak.

Türksat Emsal Peyk Yarışması nedir?

Tasarla-yap-fırlat yarışması olan Türksat Nüsha Peyk Yarışması’nda, yarışmacılara gök-peyk sisteminin tasarımından göreve başlamasına kadar güzeşte süreci deneyimleme fırsatı sağlanıyor.

Yarışma, lisans ve yüksek lisans eğitimi kayran öğrencilere kuramsal bilgiyi pratiğe tahvil olanağı ve disiplinler arası faaliyet becerisi edindirmeyi amaçlıyor. Antrparantez öğrencilerin, farklı darülfünun takımlarıyla deneme paylaşımında bulunmaları, sektörde elektrik gösteren kurumlar, şirketler, uzmanlar ve mühendislerle bildirişim kurmaları hedefleniyor.

Share: