Türkiye’deki ecnebi misyonlardan maden kuyusu patlamasında ölenler amacıyla taziye mesajları

Türkiye’deki yabancı hedef temsilcileri, Bartın’ın Amasra ilçesindeki eroin ocağında meydana mevrut patlamada hayatını kaybedenler amacıyla taziye ve Türkiye’yle dayanışma mesajları yayımladı.

İsrail’in Ankara Büyükelçisi yerine atanan Irit Lillian, Twitter’dan paylaştığı mesajında, “Bu el zamanda aklımız Türkiye’yle. Bartın’dahi hayatını kaybedenlerin ailelerine taziyelerimizi iletiyor, mahdut kalan madencilerin ve yaralıların sağlığı amacıyla yakarış ediyoruz. Oylumlu Allah onların ve kurtarma güçlerinin yanı sıra olsun.” ifadesine düz verdi.

Rusya’nın Ankara Büyükelçiliği Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “Bartın’ın Amasra ilçesinde meydana mevrut eroin patlamasında hayatını kaybedenlerin yakınlarına ve bütün bacanak Türk halkına başsağlığı, yaralılara ivedili şifalar dileriz.” denildi.

Çin’in Ankara Büyükelçiliği Twitter hesabından, söz konusu patlamanın mahzunca öğrenildiği belirtilerek, “Hayatlarını kaybedenlere Cenabıhak’tan rahmet, ailelerine başsağlığı, birlik yaralılara acil şifalar diliyoruz. En gücük zamanda kontrol istirdat çalışmalarının sükse ile tamamlanmasını irade ediyoruz. Bu print dönemde cümle kalbimiz ve dualarımız Türk halkı ile birliktedir.” mesajı paylaşıldı.

Almanya’nın Ankara Büyükelçiliği Twitter hesabından gönderilen tesanüt mesajında ise “Esbak olsun Bartın. Kalbimiz sizinle.” ifadeleri kullanıldı.

Finlandiya’nın Ankara Büyükelçiliği hesabından yapılan paylaşımda birlikte maden ocağındaki patlamada yaşamını yitiren işçilerin ailelerine başsağlığı ve yaralılara ivedi şifa dilenirken, yatık kalanların bir zaman evvel kurtarılması dileğinde bulunuldu.

Pakistan’ın Ankara Büyükelçiliği ise Twitter’dan “Türkiye’nin Bartın ilindeki kömür madeni patlamasında hayatını kaybedenler için yoğun üzüntümüzü göstermek isteriz. Düşüncelerimiz ve dualarımız üzüntülü ailelerle ve Türk halkıyla beraberdir. Halen madende kalanların yer kısa sürede kurtarılmasını dileriz.” mesajını paylaştı.

Share: