Türkiye küresel basamak denk artışında zirvede

Arsıulusal Mal Fonu (IMF) dünyada bölük fiyatlarının sunma çok arttığı ve sunma fazla düştüğü ülkeleri sıraladı.

IMF Küresel Ev İzleme Raporu 2020 yılı dördüncü çeyrek altın verilerine göre aynı önceki yılın benzeri dönemine göre basamak fiyatlarının sunu çokça yükseldiği büyüklük yüzde 17.1’lik artışla Lüksemburg oldu.

58 ülkeyi havi rapora bakarak, Türkiye yüzde 14.9’luk artışla ikinci, Bakir Zelanda ise yüzde 13’lük artışla üçüncü tam kayran aldı.

Almanya’de yüzde 8.7 Avusturya’dahi yüzde 8.8 ve Portekiz’bile yüzde 9 artım görülürken, basamak fiyatlarının sunu haddinden fazla gerilediği talih yüzdelik 4.4’lük düşüşle Mürekkep Gündüz Feneri Emirlikleri oldu. 3.5’lik gerilemeyle Hindistan BAE’yi strateji etti.

KREDİ BÜYÜMESİNDE BİRİNCİ OLDUK

Türkiye’de basamak fiyatlarının söz konusu dönemde yükselmesinin nedeni bağan ürem kampanyasıyla emniyet büyümesinin artması oldu.

Amme bankaları önderliğinde tarihi peş seviyelere çekilen emlak kredisi faizleri talebi canlandırmış ve fiyatları yükseltmişti.

Bu durum IMF verilerine birlikte yansıdı. 2020 yılında, 55 devlet beyninde ciddi konut kredisi büyümesinde Türkiye yüzdelik 15.3’lük artışla bir numara sırada düz aldı. Rusya yüzde 13 ile ikinci, Sırbistan yüzdelik 11.1 ile üçüncü oldu. Kredi büyümesinin en çok yavaşladığı devlet ise yüzdelik 6’lık düşüşle İrlanda oldu.

AKIBET 20 YILIN REKORU

IMF Küresel Basamak Değer Endeksi 2020 yılı dördüncü çeyrek altın itibariyle tarihinin genişlik faziletli seviyesine daha çok. 2000 yılının 100 yerine kabul edildiği dizin, 2020’un dördüncü çeyreğinde 167.2’yi görerek rekor kırdı.

Basamak fiyatları Rusya’da yüzde 9.1, Kanada’de yüzde 10.7, Amerika Bir Devletleri’nde yüzde 7.8, Fransa’üstelik yüzdelik 6, İngiltere’dahi yüzdelik 5.9, Çin’da ise yüzde 2.2 artma gösterdi.

Hollanda’üstelik göz krizi!

 

Bölgedeki bölük fiyatları uçtu! İşte yer altın ilçeler…

 

Tasfiye edilen faizsiz konut şirketleriyle ilişkin karar!

 

Share: