Türkiye Firez Yolu Festivalleri 16 Eylül’de başlıyor

YANLIŞSIZ Parti Kol Başkanvekili Bülent Turan, Türkiye’nin arsıulusal işaret değerine katkıda mevcut olmak için planlı “Türkiye Ekin Yolu Festivalleri”nin 16 Ilkgüz-23 Ekim’bile gerçekleştirileceğini söyledi.

Turan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Ekin ve Turizm Bakanlığı eliyle bu yıl İstanbul, Ankara, Diyarbakır, Çanakkale ve Konya’da gerçekleştirilecek festivallerle haddinden fazla oylumlu bir çalışmaya imza atıldığını söyledi.

Çanakkale’da bile Troya Firez Yolu Festivali’nin gerçekleştirileceğini anlatan Bülent Turan, “Çanakkale’miz aynı devir, turizm, orman, endüstri kenti. Tıpkısı zamanda tıpkı ekin kenti. Biz Ekin kenti olmasını haddinden fazla değişik nedenlerle gündeme getirdik. Çarkıt yıllarda Mehmet Akif Ersoy evinin yapılması gibi, Troya Ekin Yılı ilan edilmesi gibi çokça değişik millî etkinliklerimiz oldu. Firez ve Turizm Bakanlığımızın öncülüğünde eksiksiz Türkiye’ye ayrıca dünyaya eş benzeri festivali açmaya hazırlanıyoruz. Çanakkale’da 16-25 Ilkgüz tarihleri ortada ‘Troya Ekin Yolu’ festivali adıyla 40’tan aşkın mekanda seminerler, tiyatrolar, sinemalar, sergiler olacak, konserler olacak.” dedi.

Çanakkale’nin sunma özel mekanlarında etkinliklerle festivalin hanay bulacağına meni Turan, şöyle devam etti:

“Troya’sından Assos’una kadar, Biga’dan Bayramiç’e kadar değme ilçede farklı etkinliklerde benzeri firez atmosferi yaşanacak. Emeği sabık ilkin Firez Bakanlığımız olmak amacıyla parçalanmamış ilgililere şimdiden teşekkür ediyorum. Bu fena hâlde zamanı gitmek ortamında tekmil Çanakkalelileri, bilcümle misafirlerimizi bu etkinliklere çağırma ediyorum.”Share: