Türkiye Atletizm Federasyonu, kurumsallığını genişlik mebzul seviyeye anlatmak istiyor

Avrupa Atletizm Birliği vasıtasıyla görevlendirilen danışmanlar, Türkiye Atletizm Federasyonunun bütün birimlerine kurumsallaşmanın elan bol arkaç gelmesi üzere seminer veriyor.

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, zaman başlayan seminerle ilgili AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

Sportif başarı büyüklüğünde kurumsallaşmanın da önemine dikkati çeken Çintimar, “Avrupa Atletizm Birliği marifetiyle görevlendirilen danışmanlar 3 günlük tıpkısı seminer için ülkemize geldi. Misyonumuz ve vizyonumuz gereği kurumsal bina olarak sunma hararetli kuzuluk gelebilmek için tıpkısı mesai yapıyoruz. Federasyon içre tamlık birimlerle tek bir tane emek yapıyorlar. Eksi ve ongun yönlerimizi çıkartıyorlar. Bu say neticesinde henüz kurumsal kendisine çalışmamızı sağlayacaklar. Bunu da Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığımızın çalışmalarıyla entegre ettiğimizde elan tüvana aynı kurumsal ayla geleceğiz.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’ye gelen yetkililerin federasyonun kurumsallaşma seviyesinden sevinme duyduğunu anlatan Çintimar, “Bu sabahleyin 3.5 saatlik bire bir toplantı yaptık. Şu esas kadar gidilen ülkeler içerisinde, bizim ortalamanın üzerinde olduğumuz söylediler. Biz yer iyisi koyulmak istiyoruz. Sporda yaptığımız gelişmeyi kurumsallıkta da ayırmak istiyoruz. Türkiye’nin 2023 ve 2053 vizyonu doğrultusunda biz üstelik üzerimize düşeni yapıyoruz.” diye konuştu.

Avrupa Atletizm Birliğinin danışmanlarından Oliver Scheer ve Samuel Lopes dahi Türkiye’nin atletizme olan ilgisinden ekolojik ortam memnuniyetlerini dile getirdi.

Scheer, Türkiye’ye ferah ayrımsız teşrikimesai yapmak amacıyla geldiklerini anlatarak, “Bilcümle alay malay yapacağımız beyin fırtınasıyla icraat üreteceğiz. Bu çalışmalar sonucunda birlikte gani sonuçlar alacağımıza inanıyoruz.” dedi.

Lopes ise Konya’da geçen kamer planlı 5. İslami Dayanışma Oyunları’nda fariza aldığını hatırlatarak, “Türkiye Atletizm Federasyonu sporcularına yer gür ortamı icat etmek istiyor. Türk insanının atletizme olan ilgisinin da farkındayız. Burada dolgunca ayrımsız seminer geçirip Türk atletizmine yarar seçmek istiyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: