TPAO’nun Zonguldak’taki ilkokulda yenilediği katalog ve sınıflar törenle açıldı

Türkiye Petrolleri Çok Ortaklı Ortaklığı (TPAO) aracılığıyla Filyos beldesinde aynı ilkokulda yenilenen kitabevi, zeka ve dram sınıfı ile öğretmenler odasının açılışı gerçekleştirildi.

Filyos Vadisi Projesi kapsamında Zonguldak’ın Çaycuma ilçesi Filyos beldesinde doğal gaz tart faaliyetlerini yürüteç TPAO yoluyla Hisarönü Zübeyde Hanım İlkokulundaki katalog, zeka ve dram sınıfı ile öğretmenler odası yenilendi.

Söz konusu birimlerin hizmete açılması amacıyla planlı törene katılan TPAO Genel Müdürü Melih Eğlek Bilim Adamı, üstlenmekten iri çalım duydukları Sakarya Doğal Gaz Sahası Geliştirme Projesi’nde gelişigüzel çalıştıkları firmanın desteğiyle ilkokulun kütüphanesi, dram sınıfı ve öğretmenler odasını yenilediklerini belirtti.

Yeni eğitim bilimi tedrisat yılında çocuklara elan mebzul eğitim çıkarmak istediklerini anlatan Bilimci, “Altın evlatlarımıza, çocuklarımıza ve eğitim bilimi camiasına uz olmasını diliyoruz. çıktı birlikte eş katkıları yetişek hayatına, ülkemizin geleceğine yapmaya bitmeme edeceğiz.” dedi.

Açılışın arkası sıra Bilgin ve beraberindekiler, yenilenen öğretmenler odası, kütüphane ile zeka ve drama sınıfını gezdi, burada öğrenciler ve öğretmenlerle sohbet etti.

Bilgin, öğrencilere meslek çantası ve değişik hediyeler birlikte verdi. Merasim böylece öğrencilerle meslek bahçesinde andaç fotoğrafı çektirildi.

Törene, Çaycuma Kaymakamı Mehmet Hücre, Filyos Belediye Reisi Ömer Ünal, İlçe Milli Yetişek Müdürü İsmail Mebde ile TPAO’nun bahir şeş erke projelerine mühendislik hizmeti veren Schlumberger Devlet Müdürü Sağlam Talat Güleryüzlü, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.Share: