TOKİ’nin indirim kampanyasının ayrıntıları açıklandı

Belde, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Şişman Ev İdaresi Başkanlığından (TOKİ) yapılan açıklamaya bakarak, bu sene borcunu başlarken ödeyip tapusunu hızlı hızlı ahzetmek isteyen basamak ve hareket yeri alıcıları üzere yüzde 22 indirip yapılacak.

İndirim kampanyasından, hep borç bakiyesini kapatamayacak olanlar da yararlanabilecek. Borcun tamamını kapatamayacaklar, borç bakiyesinin yüzdelik 25’inden bir iki olmamak şartıyla yaptıkları evvelden ödemelerde yüzde 22 iskonto kampanyasından yararlanabilecek.

Kampanyadan çakmak talip göz ve aksiyon yeri alıcıları, 22 Mart – 19 Nisan 2022 tarihleri arasında ilişkin bankaya başvuruda bulunabilecek.

Arsa alıcılarına yüzdelik 10 tenzilat uygulanacak

Borcunu peşinen ödeyip tapusunu bir lahzada almak isteyen yer alıcılarına ise yüzdelik 10 tenzilat uygulanacak.

Bu kampanyadan ihata etmek isteyenler, 22 Mart – 14 Nisan 2022 tarihleri ortada başvurularını yapabilecek. Kampanyadan, anlayışsız ifa taksitleri 2021 yılı Haziran ayının 30’uncu gününe büyüklüğünde başlamış olan yer alıcıları faydalanabilecek.

Kampanyadan intifa şartları

İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki bölük, gelişim yeri ve arsa alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla TOKİ’ye ödemekle işyar oldukları aidat, taksit ve geriye çevrilmiş her borcunun bulunmaması gerekiyor.

Kampanyadan, TOKİ tarafından satışları 2020 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve köylü ödeme taksitleri bildirme geç 2020 yılı sonu itibarıyla başlamış göz ve iş yeri alıcıları yararlanabilecek.

Küsurat taksit sayısı 12 ve elan bir iki olan konut, iş yeri ve yer alıcıları indirim kampanyasından faydalanamayacak.

Kampanyadan müstefit olmak talip konut ve gelişim yeri alıcıları, Emlak Koca Sözleşmesini imzaladıkları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecek.

TOKİ konutlarına tenzilat geliyor

 

TOKİ’nin indirim kampanyası 22 Mart’ta başlıyor

 

Share: