TOKİ, 26 ilde 365 arsayı münhal artırmayla satacak

Belde, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Dolgun Ev İdaresi Başkanlığı (TOKİ), İstanbul, Ankara ve İzmir’in dahi aralarında bulunduğu 26 ildeki 365 arsayı münhal artırmayla satışa çıkardı.

AA muhabirinin TOKİ’den aldığı bilgiye göre, hane, ticaret, endüstri, turizm kuruluş alanı, özel ekol alanı, akaryakıt istasyonu, gayrimuntazam kuruluş, oto galericiler sitesi, park ve tatil alanları niteliğindeki arsalara, yüzdelik 25 peşinat 36, 48 ve 60 kamer vadeyle sahip olunabilecek.

Muhammen bedeli 4 milyar 721 milyon 272 bin 46 teklik olan kısaca 1 milyon 501 bin 219 metrekare büyüklüğündeki Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Okumuş, Balıkesir, Çanakkale, Diyarbakır, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kırıkkale, Kocaeli, Konya, Manisa, Mersin Ağacı, Muğla, Niğde, Şanlıurfa, Tekirdağ, Uşak ve Van’birlikte kâin 365 yer bulutsuz artırmayla satılacak.

Açık artırma, 12 Ekim 2022 Çarşamba ve 13 Ilk Teşrin Perşembe günleri saat 10.30’üstelik iki ayrı celse halinde yapılacak.

Oturumlar, Ankara Çankaya Bilkent Otel ve Konuşma Merkezi ile İzmir Bayraklı Tepekule Kurultay ve Işporta Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Ayrıca “www.emlakmuzayede.com.tr” adresinden da öneri verilebilecek.

KDV’den affedilmiş, yüzde 25 peşinat, 36, 48 ve 60 kamer mehil

Alıcılar, ev, ticaret, sanayi, turizm yapılış alanı ve akaryakıt istasyon alanları niteliğindeki arsalara yüzde 25 peşinat, 36, 48 ve 60 kamer vade ile ehil olabilecek. Ayrıca arsalar KDV’den muaf şekilde satılacak.

12 Teşrinievvel 2022 Çarşamba günü saat 10.30’da yapılacak kilitsiz küreksiz artırmada, Çanakkale, Eskişehir, Van, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Ankara, Afyonkarahisar, Balıkesir, Elazığ, Gaziantep, Tekirdağ, Çeltek, Kayseri, Konya’de mevcut arsaların 13 Teşrinievvel 2022 Perşembe saat 10.30’daki engelsiz artırmada ise Adana, İstanbul, Kocaeli, Şanlıurfa, Antalya, Muğla, Aydın, İzmir, Kırıkkale, Manisa, Sazak ve Niğde’üstelik bulunan arsaların satışı gerçekleştirilecek.

Satışa verilen arsalar beyninde Adana Çukurova’üstelik bölük, Ankara Çankaya’dahi konut ve ticaret, Antalya’dahi bölük ile tecim, Okumuş’dahi turizm bünye alanı, Elazığ’da göz-ticaret alanları bulunuyor.

İzmir’bile satışa verilen arsalar ortada sanayi, beledi konut alanı, pespaye endüstri sitesi, tarım ve ev alanları birlikte bulunuyor.

Ayrıca İstanbul Başakşehir’da hane ve tecim alanları satışa sunuldu.

Satışa ait ince bilgiye “www.toki.gov.tr” ile “www.emlakmuzayede.com.tr” genel ağ adresinden ve 0 212 608 15 00 numaralı telefondan ulaşılabilecek.

Share: