Tıpkısı aileden 7 birey ölmüştü! 9 sevimli hakkında 20 yıldan 35 yıla kadar dam cezası temenni edildi

Geçen sene 30 Temmuz’dahi saat 19.00 sıralarında Meram ilçesi Hasanköy Mahallesi Özşahin Sokak’ta oturan Yaşar Dedeoğulları’nın (65) evine, 2010’dan beri husumetli olduğu taraf komşusu Lütfi Batur’in kayınbiraderi Mehmet Altun geldi.

7 KİŞİYİ ÖLDÜRDÜ

Bahçede aileyle mütekellim Altun, elan sonradan poşetten çıkardığı tabancayla arka arkaya dağ etti. Saldırıda Yaşar Dedeoğulları ile eşi İpek (57), çocukları Ilgım (33), Serpil (29), Sibel (35), Sağlam (42) ve Barış (31) Dedeoğulları öldü. Olayın peşi sıra kiraladığı araçla kaçan Altun, 4 Ağustos’ta hususi harekat ekiplerince memleketi Step ilçesi Üçpınar Mahallesi’nde toprak taramasında yakalandı.

YARGILANMALARINA DEVAM EDİLDİ

Silahlı saldırıdan ilk, geçen sene mayıs ayında Dedeoğulları ile Batur ailesi ortada çıkan kavgaya karışan vakfedilmiş Lüfti Keleş, yeğeni Ali Keleş ile tutuklanmadan eşi Ayşe Keleş, oğlu Yüce Keleş, kardeşi Veli Bahadır, yeğeni İbrahim Batur, akrabası Yahya Kötürüm, Ulvi Kötürüm ve Ramazan Inmeli’ın ‘kasten yaralama’, patak kullanıldığı amacıyla ‘silahla isteyerek yaralama’ ve ‘konut dokunulmazlığını ihlal’ suçlarından 8’inci Korkulu Ceza Mahkemesi’ndeki yargılanmalarına bitmeme edildi.

Konferans salonunda gerçekleşen duruşmaya, tutuklu sanıklar Lütfi Bahadır ve Şanlı Keleş SEGBİS yöntemiyle katılırken, Ayşe Batur, Yahya Kötürüm ve Iye Batur salonda hazır bulundu. Maktul Yaşar Dedeoğulları ve ailesinden tek sağ artan ve o çevrim İngiltere’dahi dallı güllü oğlu olan Alçak Dedeoğulları ile yakınları birlikte duruşmayı salonda izledi.

SANIKLAR HAKKINDA 20 YILDAN 35 YILA KADAR HAPİS CEZASI İSTENDİ

Cumhuriyet Altını Savcısı, mahkemeye hazırladığı mütalaayı sundu. Mütalaada her bir sanığın, Dedeoğulları ailesi fertlerinden kimi pekâlâ, hangi şekilde yaraladığını biricik biricik anlattı. Arkası Sıra de olaya müdahil 9 sanık için, her birinin karıştıkları suçun ceza oranlarına bakarak ayrımlılık izah etmek kaydıyla 20 yıldan 35 yıla büyüklüğünde hapishane cezası arzu etti.

YİNE ÇATIŞMA ÇIKTI

Tutuksuz yargılanan sanıklardan Yahya Çalık, mütalaaya alın savunma yaptığı esnada Yoğun Dedeoğulları ayağa kalkıp, “Senin Ayşe Bahadır ile ilişkini biliyoruz. Ailem Ayşe ile ilişkini biliyordu. Onun üzere Mehmet Altun’u aileme öldürmesi için gönderdin.” iddiasında bulundu. Peşi Sıra Dedeoğulları ailesinin yakınlarının bazıları, salonda mevcut 3 sanığa ellerindeki plastik su şişelerini fırlattı ve patlatılmak istedi. Polis Güçleri dahi müdahale edince patirti bundan sonra. Bu tam tutuksuz yargılanan sanıklardan Ayşe Keleş sinir krizi geçirdi. Sanıklar ve Dedeoğulları’nın yakınları salondan çıkartıldı. Tıpkısı süre ara verilen duruşmanın ardından, murafaa 28 Ekim tarihine ertelendi.Share: