Tekirdağ’da bire bir hastanın karnından 35 kilogramlık kütle çıkarıldı

Tekirdağ’da 40 yaşındaki eş tıpkı hastanın karnında tespit edilen 35 kilogramlık kitle, ameliyatla alındı.

Tekirdağ Dr. İsmail Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesine karın şişliği şikayetiyle başvuran kadının tetkiklerinde, karnında yığın olduğu belirlendi.

Kadının karnındaki 35 kilogramlık yığın, cerrahi müdahaleyle alındı.

Ameliyatı yapan Sindirim Bilimi Cerrahisi Uzmanı Dr. İhsan Sıra, AA muhabirine, kalburüstü bire bir ameliyatla kitleyi aldıklarını söyledi.

Hastanın hastaneye başvurmakta biraz geç kaldığını tamlayan Çağ, “Hastanemize geldiğinde kitlenin oldukça büyüdüğünü gördük. Marazlı başta elden bunu kabarıklık yerine algılamış. Muhtemelen bir boyutu aşınca züğürt bize başvurdu. Lüzumlu tetkikleri yaptık ve tomografisini çektik. Hastanın karnında serian bir lahzada seçkin organa irtibat fail ayrımsız kitleyle karşılaştık. Ego patika hayatımda ilk defa bu kadar şişman kitleyle karşılaştım.” diye konuştu.

Gündüz, şunları kaydetti:

“Aşındırmak borusu kanseri, ağırbaşlılık iç kanseri, pankreas kanseri, mide kanseri ameliyatları yapıyoruz amma elan önce bu büyüklüğünde iri kitleyle karşılaşmamıştık. Onkolojik Cerrahi Uzmanı Dr. Yüksel Beyaz ile ameliyatımızı gerçekleştirdik. Cerrahi Müdahale biraz zorluydu, zira kütle rastgele yere temas etmişti. Dokuz Canlı bir faaliyetler olsa üstelik sorunsuz tamamladık. Pestil ameliyattan sonraları rahatladı. Hem yükten kurtuldu, hem de teneffüs üstüne ve duygu fonksiyonları anlamında kemaliafiyet oldu. Hastamızı mıhlı benzeri şekilde taburcu ettik.”

Share: