TED, kullanılmamış okulunu İstanbul Üsküdar’da açtı

Türk Eğitim Derneği (TED), bakir okulunu İstanbul Üsküdar’bile açtı.

Dernekten yapılan açıklamaya bakarak, TED bünyesindeki 45 okul arasına katılan TED Üsküdar Koleji’nin açım törenine, protokol, hisse senedi ve politika dünyasının kocaman isimleri ile öğretmen, mektepli ve veliler katıldı. Törende, öğrencilerin hazırladığı enstrüman dinletisi ve raks gösterisi meydan aldı.

Açıklamada törendeki konuşmasına kayran verilen TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, eğitimin dönüşümünde temel unsurun sarıklı olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Okullara eğitim bilimi seviyelerini arttırmak için hem müşavirlik hizmetleri veriyoruz hem üstelik eksantrik izzet okullarımıza bindi oluyoruz. İlkokul, ortaokul ve liseden başlayarak Türk Yetişek Derneği ailesine katılan çocuklarımızın önlerindeki maddi imkansızlıkları bütün bu arada yıkıyoruz. Bu ülkenin geleceğini, bu pir evlatlarımıza tasdik ediyoruz. Bir hayalimiz var; ’10 bin güre meşale’ diyoruz. Eğer biz uğrunda engelleri olan 10 bin evladımızın engellerini kaldırırsak bu fena hâlde vatanın geleceğini ve 1 milyon gencin hayatının değişeceğine inanıyoruz. Biz aptal tahtaların değil, akıllı öğretmenlerin eğitimi dönüştürebileceğine inanıyoruz. Benzeri ülkenin kazanmasını, tıpkısı vatanın kazanmasını, bire bir bayrağın kazanmasını istiyorsanız bunun dönüşümü ancak öğretmenler üzerinden evet.”

“Amacımız gür insanlar katmak”

TED Üsküdar Koleji Müessis Müdürü Nevzat Kulaberoğlu bile okulun 70 dershane ve 1.820 nefis kontenjanla açıldığını ve bu sene 415 mektepli ve 65 öğretmenle derslere başladıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Türk Terbiye Derneği bir gelecek projesidir. Misyonumuz birinci sınıf yetişek isnat etmek, terbiye talim alanında başarılarla dolu okullarımızda mebzul insanlar yetiştirmektir. 70 derslikten müteşekkil toplamda 1.820 resmi kontenjanımız içerisinde öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve tekmil iş arkadaşlarımızın rastgele nev fiziki, içtimai, sportif, sanatsal ve teknolojik ihtiyacını karşılayacak donatılara cemaat aynı kampüsteyiz.”

Açılış töreninde Türk Eğitim Derneği tekmil burslu öğrencisi kendisine TED Karabük Koleji mezunu olan Dr. Liva Alver ise balaban TED ailesinin hayatının değişimindeki yerine değinirken, pandemi döneminde hekimliğe başlayan aynı TED’li namına o dokuz canlı dönemde yılmadan yorulmadan insanlar için mesai azmini ve elde ettiği başarıları TED’in kendisine kazandırdığı değerlere verecekli olduğunu belirtti.

Share: