TED bakir okulunu İstanbul Üsküdar’da açtı

Türk Eğitim Derneği (TED), kullanılmamış okulunu İstanbul Üsküdar’da açtı. TED Umumi Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, uslu tahtaların değil akıllı öğretmenlerin eğitimin geleceğini dönüştüreceğine inandıklarını belirterek, “Biz önünde engelleri olan 10 bin evladımızın engellerini kaldırırsak bu pir vatanın geleceğinin ve 1 milyon gencin hayatının değişeceğine inanıyoruz” dedi.

12 Eylül’de 2022-2023 yılı terbiye-tedrisat dönemine başlayan TED Üsküdar Koleji’nin açılışı yapıldı. Türk Terbiye derneği bünyesindeki 45 ekol arasına katılan TED Üsküdar Koleji’nin küşat törenine, TED Umumi Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu ile TED Üsküdar Koleji Kurucu Müdürü Nevzat Kulaberoğlu, aksiyon ve siyaset dünyasının muhteşem simaları, hoca, öğrenci ve veliler katıldı. Törende öğrencilerin hazırladığı saz dinletisi ve dans gösterisi yer aldı.

‘BİR ÜLKENİN KAZANMASI ANCAK ÖĞRETMENLERLE OLUR’

Törende mütekellim TED Başkanı Pehlivanoğlu, eğitimin dönüşümünde anne unsurun öğretmen olduğu vurgulayarak, şunları söyledi:

“Okullara yetişek seviyelerini yükseltmek için hem danışmanlık hizmetleri veriyoruz hem de bambaşka celal okullarımıza destek oluyoruz. İlkokul, ortaokul ve liseden başlayarak Türk Eğitim Derneği ailesine katılan çocuklarımızın önlerindeki maddesel imkansızlıkları bilcümle bu arada yıkıyoruz. Bu ülkenin geleceğini, bu iyicene evlatlarımıza teslim ediyoruz. Ayrımsız hayalimiz var, 10 bin tendürüst meşale diyoruz. Şayet tığ uğrunda engelleri olan 10 bin evladımızın engellerini kaldırırsak bu güzelce vatanın geleceğini ve 1 milyon gencin hayatının değişeceğine inanıyoruz. Tığ beyinli tahtaların değil, akil öğretmenlerin eğitimi dönüştürebileceğine inanıyoruz. Tıpkı ülkenin kazanmasını, aynı vatanın kazanmasını, tıpkı bayrağın kazanmasını istiyorsanız bunun dönüşümü ancak öğretmenler üzerinden tamam.”

‘AMACIMIZ İYİ İNSANLAR YETİŞTİRMEK’

Okulun 70 dershane ve bin 820 şahsiyet kontenjanla açıldığını kaydeden TED Üsküdar Koleji Kurucu Müdürü Nevzat Kulaberoğlu ise, bu yıl 415 mektepli ve 65 öğretmenle derslere başladıklarını belirtti. Kulaberoğlu, “Türk Terbiye Derneği tıpkı ati projesidir. Misyonumuz nitelikli yetişek vermek, eğitim tedris alanında başarılarla meşgul okullarımızda dolgunca insanlar yetiştirmektir. 70 derslikten müteşekkil toplamda bin 820 resmi kontenjanımız içerisinde öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve kül mücahede arkadaşlarımızın seçme kalem fiziki, sosyal, sportif, sanatsal ve teknolojik ihtiyacını karşılayacak donatılara sahip tıpkı kampüsteyiz” dedi.

Türk Eğitim Bilimi Derneği Tekmil Burslu öğrencisi yerine TED Karabük Koleji mezunu Dr. Tuğgeneral Alver yaptığı konuşmada TED büyük TED ailesinin hayatındaki değişiminden bahsederek, pandemi döneminde hekimliğe başlayan tıpkı TED’li olarak o mukavim dönemde yılmadan yorulmadan insanlarımız amacıyla say azmini ve elde ettiği başarıları TED’in kendisine kazandırdığı değerlere medyun olduğunu tabir etti.

– İstanbul

Share: