TDP Umumi Başkanı Sarıgül: “Başı berrak olan üstelik bizim, başı bağlı olan üstelik bizimdir”

TDP Genel Başkanı Sarıgül: “Başı ayan olan birlikte bizim, başı sınırlı olan üstelik bizimdir”

ŞIRNAK Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, “Türkiye’dahi başörtüsü sorunu yoktur. Başı zahir olan da bizim, başı ilişkin olan birlikte bizimdir” dedi.

TDP Umumi Başkanı Sarıgül, tıpkısı seri ziyarette çıkmak amacıyla Şırnak’ın Cizre ilçesine geldi. Mustafa Sarıgül ve beraberindeki partililer, evvel adına 2012 yılında hayatını kaybeden çarkıt Ümran Bakanı ve KADEP Umumi Başkanı Şerafettin Elçi’nin mezarını mülakat etti. Elçi ailesi ile bire bir müddet ahbapça eden Sarıgül, daha sonra esnafı mülakat yazar, vatandaşlarla benzeri araya geldi.

Belediye Caddesi, Kapalı Çarşı, Şerafettin Delege Caddesi ve Orhan Doğan Caddesi üzerindeki iş yerlerini görüşme edip esnafın sorunlarını dinleyen Sarıgül, gençlerle üstelik bereketli mübarek foto çektirdi. Sarıgül, “Türkiye’da başörtüsü sorunu yoktur. Başı yalınlık olan da bizim, başı merbut olan dahi bizim. Amma başörtüsü üzerine ayrımsız halk oylaması yapılacaksa lütfen erkeklerimiz kadınlarımızın, analarımızın, bacılarımızın başörtüsüne karışmasın. Kadınlarımız özgürce bahtiyar aynı şekilde kişi kararlarını versinler” diyerek konuştu.

“Türk sahalarında 11 ecnebi iletilmek istemiyorum”

Futboldaki ecnebi sayısını eleştiren Sarıgül, “Futbol sahalarına bakıyorum, 11 yabancı; yakışıyor mu bize. 11 yabancıyı ben ilgilenmek istemiyorum. 8 Türk olmalı, 3 yabancı olmalı. O başkaları birlikte Hagi gibi, Popescu kadar, Alex kabil, Quaresma kadar birinci sınıf yabancı olmalı” ifadelerini kullandı.

Mustafa Sarıgül ve beraberindekiler Cizre’deki ülfet ve görüşmelerin peşi sıra karayolu ile Diyarbakır’a geçti.

Share: