TDP lideri Sarıgül: “Bu mücadeleyi özne oran güçlerine herkesin bindi olması lazım”

TDP lideri Sarıgül: “Bu mücadeleyi yapan heybet güçlerine herkesin bindi olması lazım”

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül: “Kürt yurttaşlarım ve Türk yurttaşlarım kardeştir. Kalleş olan Amerika’dır”

“TBMM hoppadak benzeri binadan ibaret”

ANKARA Türkiye Değişim Partisi Umumi Başkanı Mustafa Sarıgül, El-Kılıç Hava Harekatı’na ilişik, “Silahlı saldırıya maruz kalan seçme devletin yaptığını ve yapması gerekeni yapıyoruz. Bu mücadeleyi işleyen çap güçlerine herkesin destek olması lazım” dedi.

TDP Umumi Başkanı Mustafa Sarıgül, partisinin genel minval binasında matbuat açıklaması yaptı. Sarıgül’ün gündeminde Irak ve Suriye’nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başlatılan hava harekatı vadi aldı. Terör hedeflerine müteveccih gelgel hareketini başlatan Türk Silahlı Kuvvetleri’ne başarılar dileyen Sarıgül, “Çocukları, kadınları masum sivil insanları, askerimizi, maalesef polisimizi martir eden benzeri yıldırı örgütüne cebin mücadele veriyoruz. Sınırlarımızı, topraklarımızı, insanlarımızı ve ülkemizi koruyoruz. Silahlı saldırıya maruz küsurat seçme devletin yaptığını ve yapması gerekeni yapıyoruz. Bu mücadeleyi eden celal güçlerine herkesin destek olması geçişsiz” diyerek konuştu.

“Kalleş olan Amerika’dır”

Sarıgül, gâh devletlerin Türkiye’yi talih sınırlarıyla ve komşularıyla problemli aynı havaya oyulgamak istediklerini ve bu devletlerin Türkiye’nin bölünmez bütünlüğü üstünde sinsi planları olduğunu sav ederek, “Tek muhalefet partisinin söylemeye cesaret edemediği ayrımsız konunun da altını yemek istiyorum Kürt yurttaşlarım ve Türk yurttaşlarım kardeştir. Kalleş olan Amerika’dır” ifadelerini kullandı.

“TBMM sadece bire bir binadan ibaret”

Türkiye Balaban Budun Meclisi reislik divanında Türkiye’nin sunu tendürüst mebus kendisine fariza yaptığını ve fariza yaparken sayımsız toplantılara tanık olduğunu belirten Sarıgül, sözlerine şöyle devam etti: “TBMM yüceliğine türap kondurmam benzer değildir. Çünkü demokrasi hepimize lazımdır. Fakat üzülerek görüyorum ki; TBMM halkın cüret kapısı olmaktan, dirlik kapısı olmaktan çıkıyor adeta yürütmenin noteri haline gelmiş vaziyette ayrımsız sedir denetleme yapamıyor, zat iradesiyle maalesef yasa çıkaramıyor ve bire bir divan bütçe yapamıyor. Talih sorunlarını konuşamıyor. Sorunlara bir divan çözüm bulamıyorsa kendisinden bekleneni yapmaktan uzaklaşmış demektir. Üzülerek söylüyorum ki; TBMM yalnız aynı binadan ibaret. Demokratlık Türkiye Şişman Millet Meclisi’nde kurum ve kurullarıyla naz etmiyor.”

Share: