TBMM Dijital Mecralar Komisyon Başkanı Yayman’ın tercihi “TOGG’un önceki yolculuğu” oldu

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı DÜRÜST Fırka Hatay Saylav Hüseyin Yayman, Küçük Asya Ajansının (AA) düzenlediği “Yılın Fotoğrafları” oylamasında tercih yaptı.

Yayman, AA ışık muhabirleri ile muhabirlerinin ev içi ve dışında çektiği, “marifet”, “yer-yaşam” ve “spor” kategorilerindeki fotoğrafları inceledi.

Haberde Emrah Yorulmaz’ın ” TOGG’un geçmiş yolculuğu”, sporda Elif Öztürk Özgöncü’nün “Şampiyonlar” başlıklı fotoğrafına rey veren Yayman, mekân-yaşamda ise Orhan Çiçek’in “Hararet müdahalesi” adlı fotoğrafını seçti.

Fotoğraflar ortada seçme yaparken zorlandığını anlatım fail Yayman, temas karenin ayrı bire bir anlamı olduğunu belirtti.

AA’yı çalışmalarından ufuk tebrik kartı eden Yayman, şunları kaydetti:

“beher kare binbir emeğin mahsulü. Ben da oylarımı kullandım. Bilim kategorisinde Türkiye için çokça çokça balaban olan, Cumhurbaşkanımızın TOGG ile fotoğrafını seçtim. Bence o rubai takkadak 2022’nin değil Cumhuriyetimizin sunu heybetli karelerinden birisi. Zira yalnız tıpkı otomobil değil, benzeri milletin hayalinin gerçekleşmesi açısından haddinden fazla önemliydi. Kasaba-dirim kategorisinde kaplumbağaya su verilen kareyi çokça manidar buldum. Spor kategorisinde de birlik Türkiye’nin övgüsünü kazanan Ampute Milli Takımımızın fotoğrafını oyladım.”

Share: