Tarım ve Orman Bakanı Ünite Kirişci, Konya’da Cömertlik Haftası programına katıldı Açıklaması

Ekincilik ve Orman Bakanı Ünite Kirişci, Konya’birlikte 35. Cömertlik Haftası kapsamında planlı etkinlikte, “Esnaflarımız bu ülkenin asli, unsurları rapor yerindeyse vücudumuzun omurgası; bizi ayakta markajcı ve bizim üzere olmazsa olanaksız anne unsurlarımız.” dedi.

Kentte Ahilik Haftası kutlamaları zımnında Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB) üyeleri ile vatandaşlar, Mevlana Bulvarı’nda aynı araya geldi, Konya Büyükşehir Belediyesi mehteran takımı eşliğinde tarihi Kapu Camisi’ne büyüklüğünde “Cömert Esnaf Yürüyüşü” gerçekleştirdi.

“Gençler Tarım ile Buluşuyor” programı üzere Konya’ya mevrut Tarım ve Orman Bakanı Birim Kirişci, Kapu Camisi uğrunda düzenlenen törene katıldı.

“Esnaflarımız bu ülkenin asli unsurları, anlatım yerindeyse vücudumuzun omurgası; bizi ayakta tutan ve bizim için olmazsa gayrimümkün ana unsurlarımız.” diyen Bakan Kirişci, şunları kaydetti:

“Biz alelumum başka medeniyetleri, eksantrik kültürleri yer etraflı detayına kadar bilir ama özlük kültürümüze geldiğimizde oralarda sakat ve noksanlarımız peki. ‘Bu garip etkinlikler esasta bu nev eksikliklerimizi yolmak adına büyük tıpkı fırsattır.’ diye düşünüyorum. Selçuklu’nun başkentinde bire bir ahilik önünde bir araya mevrut kardeşlerimizin başkanlarını konfederasyon başkanlığı düzeyine transfer arzuları yerinde ve isabetlidir. Rabb’im adamakıllı olanı kendilerine kayra eylesin, olursa de aynalı hizmetlerini hep acun ve Türkiye’miz inşallah bekliyor olsun.”

Konuşmaların arkası sıra Vahit Kirişci, yılın çırağı, kalfası ve ahisine ödüllerini verdi.

Share: