Suruç amacında dron destekli denetim

Suruç yolunda dron destekli denetim

Polis kural ihlali yapan sürücüleri affetmiyor

ŞANLIURFA – Şanlıurfa’da her sene onlarca kişinin hayatını kaybettiği, yüzlerce kişinin ise yaralandığı çok sayıda trafik kazasının yaşandığı Suruç yolunda ekipler eliyle dron destekli gidiş geliş denetimi yapılıyor. Denetimlerde son aynı ay içerisinde 873 aracı kestirmece 700 bin liralık nakdî ceza kesildi.

Şanlıurfa – Suruç yolunda trafik polislerinin denetimleri yordam kesmeden devam ediyor. Her sene onlarca kişinin hayatını kaybettiği, yüzlerce kişinin ise yaralandığı çokça sayıda gidiş geliş kazasının yaşandığı yolda dron destekli trafik denetimi eden polislere jandarma ekipleri bile bindi verdi. Pratikte ayaklık ihlali fail sürücüler affedilmedi. geceli gündüzlü sakır sakır teftiş yapılan yolda hatalı solama ve ayrılmış şerit muhavvil araçları durduran ekipler, cezai prosedür uyguluyor.

Ekipler sonuç tıpkısı kamer içerisinde durdurdukları bin 900 uzlaştırıcı sorguladı. Evrakları kusurlu olan ve taban ihlali işleyen 873 araca kestirmece 700 bin liralık nakdî ceza kesildiği belirlendi.

Share: