Sosyal hane projesi tanıtım tırı Osmaniye’de

Belde, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Şişko Ev İdaresi Başkanlığı aracılığıyla gerçekleştirilecek olan toplumsal ev projesinin tanıtımı amacıyla ülkeyi gezen “İlk Evim, İş Yerim, İlk Evim Arsa” lansman tırı Osmaniye’ye geldi.

Yer, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve TOKİ yoluyla gerçekleştirilecek olan ve Cumhuriyet tarihinin bildirme nazik sosyal basamak projesinin detaylarını vatandaşlara durumunda göstermek amacıyla hazırlanan “İlk Evim, İş Yerim, İlk Evim Arsa” tanıtım tırı Osmaniye’ye geldi. Masal Park’taki lansman tırını Vali Erdinç Yılmaz, AK Parti Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya, Belediye Başbuğ Vekili Mehmet Hulusi Akkuş, Bahçe Belediye Başkanı İbrahim Temel, Ellek Belediye Başkanı Abbas Yeşildemir, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü İrfan Remzi Yılmaz, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar yoluyla musahabe etti.

Tanıtım tırının projeyle ait vatandaşlara bilgiler aktardığına değinen Ilbay Erdinç Yılmaz, ” Türkiye’nin yeryüzü nazik sosyal hane projesinin tanıtılması üzere tanıtım tırımız ilimizi mülakat ediyor. Biz da bugün lansman tırını ülfet ettik. Yapılacak konutlarla ilişkin bilgi aldık, hane projelerinin çokça adamakıllı olduğunu gördük. Bu haddinden fazla şanlı proje hayata geçtiğinde, göz anlamında ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanmasında çokça balaban hisse senedi göreceğine inanıyorum. Kandırıcı olmasını diliyoruz” dedi. – OSMANİYE

Share: