Sonuç An | Köpekten kaçarken kazada ölen Rabia’nın arkadaşı: “‘Üzerimize geliyorlar koş’ diyerek yola fırladı”

Isparta’da köpekten kaçtığı tam gidiş geliş kazası geçirip hayatını kaybeden Rabia Kallı’nın üçüncü duruşması Isparta 2. Esas Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Murafaa heyeti raporlar arasındaki çelişkinin giderilmesi hesabına dosyayı Adli Tıp Kurumu Arka Kuruluna gönderdi.

Isparta’da köpekten kaçtığı sırada trafik kazası geçirip hayatını kaybeden Rabia Kallı’nın üçüncü duruşması Isparta 2. Temel Ukubet Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmaya üzerine “taksirle eş kanlı” suçundan 2 yıldan 6 yıla büyüklüğünde mapus cezası maksut çoban Ahmet Y.’nin avukatı katıldı.

Rabia Kallı’nın arkadaşının, 21 Teşrinievvel tarihinde Bozüyük 2’nci Asliye Ukubet Mahkemesinde, “Ben Isparta Güven Müdürlüğünde ifade vermiştim. Bire Bir ifademi gine ediyorum. Ekleyeceğim başlık, üniversiteden ve daraç arkadaşım olan Rabi Kallı ile alay malay kaldırımda umum ele yürüyorduk Rabia ‘köpekler üzerimize geliyor koş’ dedi ve ben de köpek seslerini duydum. O köpekleri görmüş, ‘üzerimize geliyorlar koş’ diye yola fırladı. Arkadaşım Rabia ansızın yola fırladığında hala halk eleydik. Rabia benim aynı kadem önümdeydi. Açkı önce bana sürterek geçti. Döndüğümde Rabia’nın yerde sürüklendiğini gördüm. Çabucacık yanına anbean nabzını yokladım. O tam çoğaltan kurgu sürücüsü aracından inerek ‘ego ayrımsız öz yapmadım’ diyerek bağırdı. Ego dahi kendisine ‘sana bire bir husus mi diyorum yalvarırım ambulansı ara’ diye niteleyerek seslendim. Doğrusu olayın şokundaydım. Henüz sonra ambulans geldi” şeklinde verdiği ifade mahkemede okundu.

Sanık avukatı ise, “Şahit beyanındaki aleyhe hususları akseptans etmiyoruz” dedi. Mahkeme heyeti dosya içerisinde kâin raporlar arasındaki çelişkinin giderilmesi adına dosyanın tıpkı bilcümle halinde Adli Tababet Kurumu Ense Kuruluna gönderilerek tarafların eksiklik durumları hususunda ifade tanzimi istenmesine değişmeyen verdi, bu nedenle duruşmayı 13 Fasıla tarihine erteledi.

Olay, 5 Mart günü İstanbul Caddesi’nde meydana geldi. Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Ruhsal Bölümü’nde yetişek talim gören Rabia Kallı, arkadaşı ile gelişigüzel yurda akıllıca yürürken bir anda çıkmaz köpeklerinin havlayarak üzerlerine gelmesiyle korkup yola fırladı. Bu tam yoldan güzeşte Ahmet Y.’nin kullandığı araba Kallı’ya çarptı. Kanlar zarfında küsurat Kallı, fenomen hesabına gelen afiyet ekipleri eliyle SDÜ Araştırı ve Uygulama Hastanesi’ne kaldırıldı. Müstacel serviste yapılan önce müdahalenin ardından çöz organlarında nezif ve vücudunda kırıklar olduğu tayin edilen Kallı, ağırbaşlı bakımda tedaviye alındı. Rabia Kallı ağır bakımdaki tedavisinin 7’nci gününde hayatını kaybetti. – ISPARTA

Share: