Sonuç an haberleri… Karın ölümü gerçekleşen diş hekiminin organları 4 kişiye umut oldu

Beyin ölümü gerçekleşen diş hekiminin organları 4 kişiye imge oldu

BALIKESİR – Balıkesir’in Bandırma ilçesinde iş yeri uğrunda 3 Ilk Teşrin tarihinde geçirdiği gidiş geliş kazası sonrası ciddi yaralanan Diş Hekimi Kemal Terzioğlu(66), Bandırma Terbiye ve Araştırı Hastanesi aheste bakıma alındı. Eksiksizlik Terzioğlu, tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Kemal Terzoğlu’nun ailesinden alınan rıza sonrası organlarını bağışlama kararı alındı. 4 organı sair insanlara hayat buldu.

Bandırma İnönü Caddesi üstünde mevcut etüt hanesine gezmek amacıyla iken yoldan uzaktan geçe kamyonetin çarpması sonucu kilolu yaralandı ve kanı kanaması geçirdiği öğrenilen Diş Hekimi Eksiksizlik Terzioğlu Bandırma Terbiye ve Araştırı Hastanesinde vahim bakımda ünitesinde yapılan bilcümle müdahalelere karşın can tutunamadı ve hayatını kaybetti. Terzioğlu’nun organları bambaşka hayatlara imge oldu. Korneası Balıkesir Atatürk Çap Hastanesi, Karaciğeri, Uludağ Üniversitesi Tababet Fakültesi Hastanesi ve böbrekleri ise Acıbadem Bursa Hastanesi’nde tıpkısı eksantrik hastalara düş oldu.

Bandırma Terbiye ve Araştırı Hastanesi Duyum Yitimi ve reanimasyon uzmanı Ehlihibre Dr. Muammer Hayri Bektaş “Esenlik camiamızda ayrıntılı yıllardır müteharrik, senelerce bakım veren bire bir zamanda keyif çalışanı ve doktor babası olan Eksiksizlik Terzioğlu 66 yaşında 3 Ilk Teşrin tarihinde şalter dışı trafik travması ve onun akabinde kendisini bunaltıcı bakıma aldık. Teneffüs cihazına bağladık ve tedaviye aldık. Görüntüleme yöntemiyle ortada kanaması mevcuttu. Ameliyata alındı ve işler sonradan yeniden kilolu bakıma alındı. İlerleyen günlerde nörolojik tablo güzel geriledi. Sonrası müstakbel tetkikler yaptık 5 Ekim saat 14: 02’de klinik us ölümü tanısı konuldu. Durumu ailesine bildirdik, ocak aza bağışı knusunda kabul etti. Havza Bursa Örgen Merkezi ile irtibata geçildi. Karaciğeri Uludağ Üniversitesi, böbrekleri ni Bursa Acıbadem Hastanesi, kornealarını Balıkesir Atatürk Oran Hastanesi dilek etti. Senelerce insanlara felah dağıtan Eksiksizlik Terzioğlu, serencam nefesinde de tekrar insanlara can buldu. Namına Allahtan yağmur diliyorum. Keşki tümce bu kadar bilinçli olsa. Tıpkısı çok insanımız aza ihtiyacı var. Bizlerde bunun için buradayız” dedi.

Mardin’da hususi bir hastanede kadın veladet ve hastalıkları dalında hekim olan kızı Fetiş Mungan, ise babasının yanına gelerek, örgen bağışının ayrıksı vatandaşlara imge olduğunu vurgulayarak, “Babam yaşamayı çok severdi. İnşallah organları apayrı vücutta ayrıksı hayatları yaşatacak. Umarım organ bağışı fora etmek isteyen vatandaşlara üstelik düş peki diye düşüyorum” ifadesinde bulundu.

Share: