Son zaman malumat! Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Sefirikebir Nikolaus Meyer-Landrut, Çanakkale Şüheda Abidesi’ni görüşme etti

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut, Çanakkale Şüheda Abidesi’ni ziyaret etti

Büyükelçi Meyer-Landrut, Şehit mezarlarına karanfil bıraktı

ÇANAKKALE – Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut, Çanakkale Şehitler Abidesi’ni müzakere ederek şehit mezarlarına karanfil bıraktı.

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Sefirikebir Nikolaus Meyer-Landrut, Çanakkale’nin Gelibolu Yarımadası’nda bulunan Şehitler Abidesi’ni konuşma etti. Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarihi Düzlük Başkanı İsmail Kaşdemir’i ziyaret eden Meyer-Landrut, Hisarlık Tepe’deki Şüheda Abidesi’nde toprak ve Çanakkale Savaşları için bilgi aldı. Elan bilahare eşi Brigitte Landrut ve Kayran Başkanı Kaşdemir ile temsili şehitliğe bırakarak Atatürk Heykeli’ne çelenk sundu.

Büyükeliçi Meyer-Landrut, Fransız Askeri Mezarlığı ile İngiliz Uluslar Topluluğu Heykel’ini görüşme etti. Elan sonraları buradan Çanakkale Destanı Lansman Merkezi’nde hazırlanan sunumu izledi.

Nikolaus Meyer-Landrut, Çanakkale Destanı Lansman Merkezi’nde mevcut hatıra defterine, “Bir Vakitler kanla yıkanmış bu topraklarda bugün gelişigüzel olmamız ve yarın da bu arada olacağımız gerçeği, şehitlerin fedakarlıklarını unutmayacağımızın tıpkı göstergesidir. Bugün da yarın bile acun barışını dulda yönündeki kararlılığımız devam edecektir. Ruhlarınız ferih olsun.” notunu yazarak imzaladı.

Share: