Son dakika vukuf… ZBEÜ’de vefat eden personel, mektepli ve eroin şehitleri törenle anıldı

Zonguldak Bülent Ecevit Ünirvesitesi’nda planlı programla; mevt eden personel, öğrenciler ve maden şehitlerini törenle anıldı.

Görevi başındayken ebedî uyku fail akademik ve idari personel ile öğrenciler ve beyaz zehir şehitlerimiz için üniversitede ihtifal töreni düzenlendi. Sezai Karakoç Firez Merkezinde gerçekleşen törene Vali Yardımcısı Turgut Subaşı, Zonguldak İl Inanma Müdürü Fahri Aktaş, Zonguldak İl Açıkgöz Komutanı Jan. Albay Cezmi Yalınkılıç, Rektör Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer’i vekaleten Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Kağan Kutoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Kağan Bakkal, senato üyeleri, akademik ve idari personel ile çokça sayıda mektepli katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Melik Kutoğlu’nun ve Vali Yardımcısı Turgut Subaşı’nın konuşmalarıyla bitmeme fail törende, emrihak eden akademik ve yönetimsel personeli ile öğrencilerin anısına hazırlanan videoteyp gösterimi yapıldı. İzleyicilere önsezi komple anlar yaşatan videoteyp gösteriminin ardından, İlahiyat Fakültesi Türk Islam Gizemciliği Musikisi Korosu, iki bölümden oluşan ilahi dinletisinde bulundu. İlahiyat Fakültesi öğretim üyeleri ve öğrencilerinden oluşan koro, Segah Makamı ve Hüseyni Makamında seslendirdikleri ilahilerle dinleyicileri tıpkı yol elan duygulandırdı.

Saat 14.00’te başlayan ve kısaca 1,5 saat süren etkinlik, dolgun foto çekimiyle sona erdi. 30. Sene etkinlikleri doğrultusunda ölüm edenlerin anısına planlı etkinliğin ikinci kısmı ise Cuma öncesinde İlahiyat Fakültesi talim üyeleri tarafından Farabi Camiinden verilecek Kuran tilavetiyle gerçekleşecek. – ZONGULDAK

Share: