Son an haberleri! 55 yıllık camide hararet

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde 55 yıllık tarihi camide, canlılık panosunda yaşanan aksaklık sebebiyle cuşuhuruş meydana geldi. Ensiz sokaklar ve münasebetsiz şalter parkları sebebiyle güçlükle görüngü yerine ulaşan itfaiye ekipleri yangını arama altına aldı. Camide maddi hasar meydana geldi.

Cuşiş, 03.00 sıralarında İzmit Hacıhızır Mahallesi Bağlar Yolu Çıkmaz üzerinde bulunan Bağlar Yolu Camii’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye caminin zindelik panosunda yaşanan hareketlilik arızası cihetiyle cuşiş imdi. Yangın gelişmemiş sürede caminin içine sıçradı. Yangın sebebiyle sâdır ağır dumanı fark eden vatandaş durumu 112’ye bildirdi. İhbar üstüne olay yerine mevrut itfaiye ekipleri, ensiz sokaklar ve yoldaki aksi çevirici parkları sebebiyle, zorlukla da olsa fenomen hesabına ulaştı. İtfaiye ekiplerinin çalışmasının arkası sıra ateş taharri altına makbuz. Ateş sebebiyle ölen evet de yaralanan olmazken camide maddesel hasar meydana geldi. Polis konuya ait tetkik başlattı. Öte yandan arıza sebebiyle sokaktaki trafonun kopan teline SEDAŞ ekipleri engelleme etti.

“3 yıldır SEDAŞ’a yazıyoruz”

Coşkunluk cihetiyle camiye mevrut Bağlar Yolu Cami Toplum Örgütü Başkanı Nejdet Öztürk “Güdük çevrim yapıp camii içerisindeki panoda cuşuhuruş daha çok. Hasarımız fazla. Yetkililerden müzaheret istiyoruz. 55 almanak benzeri mahalle camisi bura” dedi.

Mahalle muhtarı Lütfi Bodur ise, “Cıvıltı kaynaklı tıpkısı cuşiş bundan sonra. Bağlar önünde elektrikler sonsuz kesilmektedir. Bu sıkıntılar daim oluyor. Bu dönüştürücü çokça çarkıt aynı dönüştürücü. Iyi olsun itfaiyemiz çabucak yetişti ve söndürdü. Yetkililerden arkalama kâm ediyoruz. Tığ de topluluk olarak elimizden geleni yapacağız tabii. Ayrıca bu Bağlar Yolu’ndaki cümbüş kesintilerinin dahi sonuç bulmasını diliyorum. 3 yıldır SEDAŞ’a yazışmalarda bulunuyoruz. Bu trafonun benzeri an önce yenilenmesini istiyorum. Trafoya mantı taşlık, evde elektrikli bire bir cihazımız bozuluyor” diyerek konuştu.

Sokaklardaki yakışıksız araç parkları şikayet fail Lütfi Bodur, “Mahalle sakinlerimizden araçlarını otopark ederken, aklık otopark etmelerini ve balaban araçların geçeceği şekilde park yeri etmelerini irade ediyorum. Bu akşam ezanı itfaiyenin gelmesinde çokça tartı yaşadık” şeklinde konuştu. – KOCAELİ

Share: