Sofraların gözdesi hamsi Sinop’ta 25 liralık

Balıkçılığın oylumlu merkezlerinden Sinop bölgesinde avlanan hamsi, 25 lira fiyatıyla tezgahların gözdesi olarak yerini alıyor.

Sezon esasen itibaren mübarek miktarda avlanan palamudun peşi sıra hamsi dahi tezgahları süslemeye başladı. Karadenizlinin vazgeçilmez lezzeti hamsi, Sinop’ta 25 TL’den satılıyor.

Hamsi almak amacıyla balıkçıya mevrut Bilgelik Cari, “Çokça evire çevire ve dinç, yakında hamsi ızgara yapmıştım maydanoz ve soğanla birlikte çok lezzetli oluyor. Alan kişilere bile öneririm kim, balık şu anda yağlandığı üzere ızgaraya geliyor, maydanoz ve soğanla alay malay çokça lezzetli şekilde yiyebilirler. Fiyatı birlikte alışılagelen bence, etin kilosunun birlikte hamsi 25 TL’ye çokça akilane benzeri fiyatta” diyerek konuştu.

Özkan Aynacı ise, “Fiyatı 25 TL, bu ayda gayet akıllıca. Sabık hafta almıştım yine, tadı çok evire çevire. Yağlanma başladı, mangalda dahi peki artık. Ben 2 kilo aldım, 50 TL ödedim” dedi.

Balıkçı Erdoğan Doğan, “Denizlerde hamsi şu anda birkaç çıkıyor, biraz irili ufaklı. Akliman tarafında açıkta var hamsi, ama birkaç az geliyor. Göründüğü gibi hamsi namevcut, amma lezzeti adamakıllı tavası buğulaması güzelce oluyor” ifadelerini kullandı. – SİNOP

Share: