Şita öncesi şita lastiği ve bakım uyarısı

Şita öncesi şita lastiği ve bakım uyarısı

KONYA – Kış mevsiminin yaklaşması ve gelgel sıcaklıklarının birlikte düşmesiyle alay malay mecburi şita lastiği uygulaması öncesi Konya’üstelik sürücüler lastikçilere gitmeye başladı. Konforlu araç kullanımı ve dimdik gezi amacıyla şita lastiği kullanımının kayıt olduğunun tamlayan uzmanlar, vatandaşlara lastik bakımı ve şita lastiği uyarısı yaptı.

şehirler arası yük ve bulaşan taşıyan ticari vesait üzere kış lastiği zorunluluğu 1 Çatlak itibariyle başlıyor. Uygulamanın başlamasına az günler kaldığında ve çekicilik sıcaklıklarının düşmesiyle lastikçilerde zindelik dahi başladı. Kış dönemine akıllıca lastikler ise araçların sefer tutuşunun birlikte fren mesafesi, yakıt tüketimi, konforlu dil kullanımı ve metin yolculuğu yakından etkiliyor. Uzmanlar lastiklerin mevsimi dışında kullanılmasının meydana mevrut kazalarda canlı olabileceğini belirterek, olumsuzluklara karşı kış lastiği ve korse bakım uyarısı yaptı.

“Şita lastiğine şuurlu olan müşterilerimiz çokça aşkın”

Lastikçi Cımbar Kasapoğlu, işlerde hareketliliğin başladığını belirterek, “Şita lastiği sezonumuz açıldı ama havalar iyice gittiği amacıyla şuanda geçmiş gün kullandıkları lastikleri ve nazik firmalar, araçları detaylı yola gidenler, başarım araçları olanlar değiştiriyor. Şuanda iyice taleplerimiz var. Alelhusus ışın zamanlarda yapılan kampanyalarla vatandaşlarda rica gösteriyor. Bu şekilde yani 1 Meyan’a kadar bu şekilde olmasını bekliyoruz. Kış lastiğine şuurlu olan müşterilerimiz haddinden fazla fazla ve lastik satışları şuanda mebzul. Tıpkısı taraftan ise erteleyip ‘bu yılda bu şekilde kullanayım’ diyenler var. Havalarında gani gitmesi bizleri az buçuk bekletmeye alıyor. Ama genel kendisine satışlarımız adamakıllı” dedi.

“Sürücülere 4 sezon lastikleri önermiyoruz”

Kış lastiği kullanımında fren mesafesinin azaldığını ve yolunmaların olduğunu anlatan Cımbar Kasapoğlu, “Şita lastiklerinin hepsinde silica var ama esas lastik markalarında bu konu daha çok. Biz bu lastiklerde taraf ayraç ve anne markaları satıyoruz. Müşterilerimiz lastik kullanımında bilinçli olduğu üzere genelde bu silica olarak adlandırılan araçların karda henüz macerasız cereyan etmesini sağlayıcı maddeye dikkat ediyorlar. Kâh müşterilerimiz birlikte ucuza savuşma yolundalar ve özellikle 4 mevsim yerine lastik yeğlemek isteyenler var. Silica oranları ise 4 sezon lastiklerde düşüyor. O nedenle tığ sürücülere 4 mevsim lastikleri önermiyoruz, özellikle ayrıntılı yol özne sürücülerimize. O yüzden nitelikli ve defa tutuşu fena hâlde olan lastikleri yeğleme etmelerini öneriyoruz. Sürücülerimiz özen etmesi unsurlardan ayrımsız gayr ise araçlara makul ebatlardaki lastiklerin kullanmasını kaynak ediyorum” şeklinde konuştu.

“750 liralık bandından 5 – 6 bin liraya kadar lastiklerimiz var”

Sürücülerin korse kontrollerini yaptırmaları üstüne uyarıda mevcut Kasapoğlu, “Takkadak 5 dakikalarını ayırıp lastikçilerine gidip araçlarının lastiklerinin idealliğini öğrenirlerse hem zat açılarından hem trafikteki farklı sürücülerin açısından zinde yolculuk yapmış olurlar. Fiyatlarımız ise, sunu tezyifkâr markalardan başlayacak olursak 750 teklik bandından 5 – 6 bin liraya büyüklüğünde lastiklerimiz var. Kâh ebatlarda 13 bin liraya büyüklüğünde çıkabiliyor başarım araçlarında. Amma bağımlı ki fiyatlar işaret ve kalitesine göre değişiyor” diye niteleyerek konuştu.

Share: