Şırnak’ta yaklaşık 21 bin öğrenciye ücretsiz yemek

Şırnak’ta taşımalı ve meslek öncesinde haftanın 5 günü, pansiyonlu okullarda ise haftanın 7 haset tevessül etmek için 20 bin 886 mektepli, Milli Eğitim Bilimi Bakanlığının ücretsiz yemek hizmetinden yararlanıyor.

Kentte öğrencilere verilen yemekler, Şırnak Öğretmenevi yemekhanesinde özenle hazırlanarak, okullara gönderiliyor.

İl Milli Yetişek Müdürü Mirza Şık, Şırnak Spor Lisesinin yemekhanesinde taşımalı yetişek gören öğrencilerle gün ortası yemeğinde tıpkısı araya geldi.

Öğrencilere aşındırmak servisi özne Derli Toplu, Milli Yetişek Bakanlığının yardımları ve yönlendirmeleriyle öğrencilere hijyenik ortamda yemek verildiğini söyledi.

Her bölüm muhtelif yemeklerin hazırlandığını dile getiren Şık, bu kapsamda ilde 20 bin 886 öğrenciye ücretsiz kemirmek hizmeti verdiklerini belirtti.

İlde 23 pansiyon ve 6 öğretmenevinde temiz ortamda yemek pişirildiğini ifade fail Süslü, öğrencilerin ve velilerin uygulamadan çok mutlu olduğunu kaydetti.

Apiko, “Hep taşımalı eğitim gören öğrencilerimize ücretsiz aşındırmak dağıtıyoruz. Bakanlığımıza haddinden fazla teşekkür ediyoruz.” dedi.

Geçitboyu köyünde taşımalı terbiye gören öğrencilerden Esame Çıpa, hafta içi rastgele çağ okulun yemekhanesinde kendilerine ücretsiz yemek verilmesinden kıvançlı olduklarını söyledi.

Demir, “Ocak tadında ve çok adamakıllı yemekler. Tek eksiğimiz yok. Doymayanlar yine alabiliyor. Herkese çok teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Muhammed Fer Geçgel ise yemekleri haddinden fazla beğendiklerini belirterek, “Kızılsu köyünden geliyorum. Yemeklerimiz çok pir. Şişman bir bakım. Sabah köyden servisle geliyoruz, öğle yemeğini üstelik okulda ücretsiz veriyorlar. Emeği sabık herkese teşekkür ediyoruz.” diyerek konuştu.

Share: