Şırnak’ta ‘Kitap İyileştirir’ kampanyası başlatıldı

Şırnak’ta ‘Tezkere İyileştirir’ kampanyası başlatıldı

ŞIRNAK Şırnak’ta Doğruluk Bakanlığı aracılığıyla “Tezkere İyileştirir” sloganıyla ukubet infaz kurumu kütüphaneleri için planlı kitap armağan kampanyası başlatıldı.

Burada müzakere özne Şırnak Valisi Osman Bilgin, özellikle ceza evlerinde Doğruluk Bakanlığı’nın yapmış olduğu bu çalışmalar, hem cezaevlerinde muhtelif vesileler ile tutuklu adına kâin mahkumlar üzere ve tıpkısı zamanda onların ıslahı ile bu arada devlet için büyük önem taşımakta olduğunu söyledi. Cezaevleri yemeden içmeden cezalandırıcı değil bire bir zamanda düzelti edici kurumlar olduğunu tabir eden Ilbay Bilim Adamı, “Tığ, bu konuda temas tip desteğe hazırız” dedi.

Şırnak Cumhuriyet Başsavcısı Orhan Hıyanet, ukubet uygulama kurumlarında bulunan kütüphanelerdeki yayınların nicelik ve niteliklerinin arttırılması amacıyla Hak Bakanlığı tarafından mütenevvi icraat ve işler yürütülmekte olduğunu dile getirdi. Ukubet yürütüm kurumlarının genişlik heybetli görevlerinin başında ıslah ika gelmekte olduğunu aktaran Başsavcı Desise, “Vakfedilmiş evet birlikte hükümlü kendisine infaz kurumlarında bulunan kişilerin ıslahı bile çokça koca bire bir konudur. Bunu üstelik fakat bu şekilde güzelce kampanyalar ile sağlayabiliriz. Mahkûm ve tutukluların boş zamanlarını etkin tıpkı biçimde geçirmelerini sağlayarak, onların topluma kazandırılması da, korumak amacıyla hayata geçirilen pusula hediye kampanyası çokça makro ve anlamlıdır” diye konuştu. Bu kapsamda 2023 yılında “kitap iyileştirir” sloganı ile ukubet yürütüm kurumu kütüphaneleri üzere kitap ihsan kampanyası sürecinin başlamış olmakta olduğunu kaydeden Başsavcı Desise, “15 Şubat 2023’e büyüklüğünde Adliye Sarayında bitmeme edecek olan kitap bergüzar kampanyasına Şırnaklı kardeşlerimizi, ilimizde bulunan alım ve kuruluşlar, ceza evlerinde mevcut hükümlüleri topluma kazandırılması üstüne bindi olmaya çağırma ediyorum” ifadelerinde bulundu. Konuşmaların ardından katılımcılar yoluyla projenin açılışı yapılarak, tezkere bağışında bulunuldu.

Şırnak Adliyesi bahçesinde planlı tezkere hediye kampanyasına Şırnak Valisi Osman Âlim, Cumhuriyet Altını Başsavcısı Orhan Al, Yavaş Ukubet Reisi Enes Ayaz, Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdurrahim Alkış, İl Bitirmiş Komutanı Albay Garaz Bozkurt, gelgel müdürleri, hakim ve savcılar ile adliye personeli katıldı.

Share: