Şırnak’ta güzeşte sene 2 metre bellek yağdığı bölgeler, kardelenlerle beyaza büründü

Şırnak’ta geçen sene 2 metre us yağdığı bölgeler, kardelenlerle beyaza büründü

Şırnak’ta bu sene kardelenler eş beklemedi

ŞIRNAK – Şırnak’ta kar yağmadı ancak kardelenler çiçek açmaya başladı. Şita ortasında 2 metre akıl yağdığı bölgeler bu yıl çiçeklerle beyaza büründü.

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde kış bu yıl karsız geçti. Herhangi Bir sene bu vakitlerde metrelerce karın yağdığı bölgelerde global ısınmanın etkisiyle kar yağmadı. İlçeye kapalı erdemli rakımlı gündüz antik şehir kendisine bilinen Başaran köyüne mail Harguri Yaylası’nda kar namına kardelen çiçekleri beyaza bürüdü. Faziletkâr rakımlı Kato, Marinus ve Tınlama Dağları’nda kar enerjik olurken, alçak kesimli bölgelerde kar yerini baharat havasına bıraktı.

İlk baharat günlerini mümasil kış mevsimindeki beyaz mülevven kardelenler kartpostallık görüntüler oluşturdu. Natür fotoğrafçısı Serdar Gökçe, temas yıl bu vakitlerde bulunan bölgede kar olduğunu hatırlattı. Mavi, “Bu sene ilk kez böyle benzeri özdek oluyor ve kar yerini çiçeklere bıraktı. Kardelen çiçeği tarlaları beyaza bürüdü. Kul bu evire çevire anları fotoğraflamaya çalışıyorum. Toplumsal medyada paylaşıyorum” dedi.

Share: