Sinop bölgesinde avlanan hamsi, 25 liralık fiyatıyla tezgahların gözdesi

Sinop bölgesinde avlanan hamsi, 25 liralık fiyatıyla tezgahların gözdesi

SİNOP Balıkçılığın cesim merkezlerinden Sinop bölgesinde avlanan hamsi, 25 teklik fiyatıyla tezgahların gözdesi namına yerini alıyor.

Mevsim başından itibaren eli nimetli miktarda avlanan palamudun peşi sıra hamsi dahi tezgahları süslemeye başladı. Karadenizlinin elzem lezzeti hamsi, Sinop’ta 25 TL’den satılıyor. Hamsi ahzetmek üzere balıkçıya gelen Vukuf Akan, “Çok güzelce ve dinç, yakında hamsi ızgara yapmıştım maydanoz ve soğanla alay malay çokça içimli oluyor. Düzlük kişilere de öneririm ki, balık şu anda yağlandığı üzere ızgaraya geliyor, maydanoz ve soğanla gelişigüzel çok lezzetli şekilde yiyebilirler. Fiyatı birlikte alışılagelen bence, etin kilosunun beraberinde hamsi 25 TL’ye çokça doğru tıpkı fiyatta” diye niteleyerek konuştu. Özkan Aynacı ise, “Fiyatı 25 TL, bu ayda gayet akıllıca. Geçen hafta almıştım yine, tadı haddinden fazla güzel. Yağlanma başladı, mangalda dahi peki çıktı. Ego 2 kilogram aldım, 50 TL ödedim” dedi.

Balıkçı Erdoğan Doğan, “Denizlerde hamsi şu anda birkaç çıkıyor, biraz irili ufaklı. Akliman tarafında açıkta var hamsi, ama bir iki birkaç geliyor. Göründüğü üzere hamsi yok, ama lezzeti domuzuna tavası buğulaması iyice oluyor” ifadelerini kullandı.

Share: